Related Articles

75 Comments

 1. 1

  milad mohamadi

  سلام
  ما یه ساختمان ۵ طبقه هستیم که ۵ واحدی است و هر طبقه ۱۶۰ متر است، هر طبقه پکیج دارد و شیرآلات هر طبقه ۸ عدد است.لوله کشی ساختمان هم از لوله سوپر پایپ استفاده شده است. کل ساختمان یه کنتور دارد و در همکف یک تانکر آب بزرگ تعبیه شده است.
  برای تامین فشار چه سیستمی پیشنهاد میکنید… که هم به لوله کشی طبقه اول فشار نیاد هم فشار طبقه ۵ کم نباشه.
  من انواع سیستمها رو خوندم تویه سایتتون هر کدوم مزایا و معایبی داشتن، بنده سیستمی میخوام که بدونم تا یکی دو سال باش مشکلی نداشته باشم

  Reply
  1. 1.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   ممنون از شما که مطالب سایت ما را دنبال میکنید.
   پیشنهاد ما استفاده از منبع گوجه ای ۵۰ لیتری همراه با پریشیر سوییچ سرراه آب مصرفی ساختمان می باشد.

   Reply
 2. 2

  مرتضی

  سلام مرسی از مطلبتون
  ساختمان ما ۴ طبقه تک واحدیه با لوله آب مشترک. یک پمپ پنتاکس بشقابی CM100/00 در طبقه دوم نصب کردیم حداکثر ۱۰متر از پارکنیگ ارتفاع داره ولی وقتی مصرف آب در محل زیاد میشه یعنی فشار آب خیلی کم بشه پمپ نمیتونه آب را بالا بکشه. راه حلی وجود داره؟

  Reply
  1. 2.1

   نقطه کنترل

   سلام مرتضی عزیز
   خوشحالیم که مطلب ما مورد توجه شما قرار گرفته.
   شما باید پمپ را درپارکینگ و در مجاور منبع گوجه ای ۵۰ لیتری با پریشیر سوییچ که بر روی فشار ۴۵ psi ست شده باشه نصب کنید.
   درحال حاضر در طبقه دوم شما بایستی فشار طبقه ای که هستید را در سوییچ فشاری حساب نموده و آن را از کل فشار کاری پمپ کم نمایید (این کار تخصصیه و باید توسط متخصص انجام شود) سپس پمپ در تمامی شرایط پرفشار و کم فشار ساختمان فشار مطلوب را خواهد داشت.( تمامی موارد باداشتن منبع گوجه ای امکان پذیر است)
   موفق باشید.

   Reply
 3. 3

  محسن فهیمی

  سلام ببخشید من خونه هشتاد متری دارم پوپ گذاشتم جدیدن وقتی پمپ روشن میشه لامپهای خونه کم نور و پرنور میشن کلن برق خونه نوسان پیدا میکنه ممنون میشم بگید مشکل از کجاست
  ایا نول به اب خونه اتصالی کرده یا خازن موتور مشکل پیدا کرده

  Reply
  1. 3.1

   نقطه کنترل

   سلام دوست عزیز
   کم و زیاد شدن نور لامپ نشان دهنده آمپر کشیدن مصرف کننده میباشد‌.خازن موتور مشکل داره و با تعویض آن توسط یک متخصص اشکال رفع خواهد شد.

   Reply
  2. 3.2

   مجید نادری

   با سلام دوست عزیر ولتا ز ورودی برق شما کم است ۱۸۰ ۱۹۰ وراه دیگر اینکه یک کا بل ۳.۵ از کنتور بکشید ویا یک ترانس برای ۵۰۰ وات بگزارید علت کشیدن امیر در مو قع استارت زدن و ولتاز کم خانه شما است ///بتر تیب اول ترانس برای یمب دوم کا بل مجزا از بعد از کنتور ///مطمن باشید با کمی هزینه اسا سی می شود////مجید

   Reply
 4. 4

  رضا

  با سلام
  باتوجه به کم بودن فشار آب ورودی آپارتمان بعد از کنتور ،پمپ آبی نصب شده تا مخزن ۳۰۰۰لیتری آپارتمان سریع تر از حالت عادی پر شود. درون مخزن هم قطع کن اتوماتیک نصب شده تا در صورت خالی شدن مخزن پمپ آب روشن شده و مخزن را پر کند.
  حال اگر مخزن خالی باشد و قطع کن دستور روشن شدن پمپ را بدهد و همان موقع آب شهر کاملاً قطع باشد چه اتفاقی برای پمپ می افتد؟ آیا پمپ مدام کار می گند و نهایتا می سوزد؟
  آپاپرشرسوئیچ مکانیکی برای رفع این مشکل مناسب است؟
  کم خرج ترین راه برای حل این مشکل چیست؟

  Reply
  1. 4.1

   نقطه کنترل

   سلام
   سر راه “پمپ به مخزن” یک اتومات پمپ نصب کنید تا با خالی کارکردن و هوا کشیدن پمپ، دستور قطع برق صادر گردد. قیمت آن نیز ببن ۶۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ تومان میباشد.

   Reply
   1. 4.1.1

    رضا

    دقیقاً اتومات پمپ چیست؟ و کارکرد ان به چه صورت است؟
    درضمن چه مارکی بهتره؟

    Reply
    1. 4.1.1.1

     نقطه کنترل

     اتومات پمپ: حرکت آب داخل لوله وعبور آن ازمرکز اتومات باعث ایجاد اختلاف فشار یا دلتا پی میگردد.که در زمان قطع آب بدلیل عدم وجود این اختلاف فشار، پمپ خاموش میشود.مدلهای زیادی در بازار موجود میباشد که شرکت پنتاکس ایتالیا از بهترینهای بازار میباشد.

     Reply
 5. 5

  بهنام

  سلام ممنون که حلال مشکلات هستید سوالی داشتیم داخل پمپ های پنتاکس cb210فیوز لحاظ شده پمپ ابی که مادارید یه مدت کارمیکنه بعد خاموش میشه بعد باز هم این عمل تکرار میشه جریانی که زیر بار تحمل میکنه ۷/۵امپر است که زیر جریان نامی پمپ(۱۲) میباشد مسافت اب دهی در حدود۱۰۰ متر است و بدون اتوماتیک هم همین وضعیت است ممنون میشم جواب سوال بنده رو بدید

  Reply
  1. 5.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   پمپ بنابه دلایلی آمپر میکشه.!!!
   ممکنه فیوزی که سر راه آن قرارداده شده با کارکرد آن آمپر مطابق نباشه و همچنین توجه داشته باشید که کند کار و تند کار بودن فیوز هم مهمه.!!
   موفق باشید

   Reply
 6. 6

  مهران

  با سلام
  آیا امکان گذاردن شیر بای پس قبل از ورودی پمپ بگونه ای که وقتی فشار آب ورودی بالا است آب داخل پمپ نگردد هست؟ و اگر هست آیا برای ساختمان ۵ طبقه که هر طبقه ۲ واحد ( ۱۰۰متر-۱۵۰متر) توصیه می شود؟

  Reply
  1. 6.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   شیر بای پاس همانطور که از اسمش پیداست مسیر آب را از مسیر پمپ جدا میکند. باید قبل از پمپ باشه تا در اثر خرابی پمپ، آن را بازکرده و پمپ را برای تعمیر از مدارخارج کرد. و خللی به مدارمصرف کننده وارد نگردد.
   و درجواب سوال دوم،،باتوجه به فشار آب محل اگر فشار آب ۳۵psi باشه مشکلی برای طبقه ۵ ایجاد نمی کند.
   موفق باشید

   Reply
   1. 6.1.1

    مهران

    با سلام و تشکر از پاسخ
    منظور مسیر بای پس نبود.مسیر بای پس وجود دارد همسایه ما می گوید یک “شیر بای پس ” دیگر هم بگذاریم که وقتی فشار آب ورودی بالاست دیگر آب وارد پمپ نگردد و پمپ بیهوده روشن نگردد.با اطلاعات مختصری که بنده دارم بنظرم نمی شود از تعمیرکار پمپ پرسیدم او هم همین پاسخ را داد احتیاطا چون همسایه مصر است خواستم از شما هم بپرسم.

    Reply
 7. 7

  mehran

  مهران
  با سلام و تشکر از پاسخ
  منظور مسیر بای پس نبود.مسیر بای پس وجود دارد همسایه ما می گوید یک “شیر بای پس ” دیگر هم بگذاریم که وقتی فشار آب ورودی بالاست دیگر آب وارد پمپ نگردد و پمپ بیهوده روشن نگردد.با اطلاعات مختصری که بنده دارم بنظرم نمی شود از تعمیرکار پمپ پرسیدم او هم همین پاسخ را داد احتیاطا چون همسایه مصر است خواستم از شما هم بپرسم.

  Reply
  1. 7.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   با استفاده ازمنبع ( بستگی به نیاز مجتمع ،مثلا ۲۰۰۰ لیتری)که دارای فلوتر میباشد و ۲ عدد چک ولو میتوان این کار را انجام داد که در هزینه مصرف برق و تعمیر پمپ نقش بسیاری دارد.

   Reply
 8. 8

  علیخانی

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید که می توان دو منبع تحت فشار ( یکی ۲۴ لیتری ویکی ۶۰ لیتری)را توسط یک اتصال سه راهی روی پمپ بسته شود تا از حجم ۸۵ لیتر دو منبع استفاده کرد؟
  با تشکر از شما

  Reply
  1. 8.1

   نقطه کنترل

   سلام.روشن و خاموش شدن پمپ شما بستگی به تنظیم سوییچ فشار که برروی خط نصب کرده اید دارد.واضافه کردن منابع تحط فشار برروی خط لوله وافزایش حجم آن تاثیرآنچنانی در استپ واستارت پمپ ندارد.

   Reply
 9. 9

  Zeinab

  با سلام ساختمان ما دو طبقه است و منزل ما طبقه اول پمپ ما اتومات اما دیجیتالی نیست . چند وقته که هر ۱۳ ثانیه پمپ روشن میشه و بعد از ۴ ثانیه خاموش میشه در حالی که هیچ شیر آبی باز نیست . واین حالت در کل شبانه روز هست میخوام بدونم مشکلش چیه و سوال دوم اینکه ممکنه پمپ به آب تویه منبع برق بده . چون چند وقت پیش با سطل از مخزن آب برمیداشتم که دیدم آب تویه منبع برق داره . دلیلش چیه . خطرناک نیست ؟؟؟

  Reply
  1. 9.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   درجواب سوال اول ،یا پمپ گوجه ای شما کم باد شده و یا در ساختمان آب از مسیر فلاش تانک و یا از شناور کولر دارای نشتی زیاد میباشد.
   سوال دوم،بله خطر برق گرفتگی حتمی میباشد.یک جا سیم برق با بدنه لوله و یا پمپ اتصال پیدا کرده.نول را به زمین ارت کنید.

   Reply
 10. 10

  محمد

  باسلام
  من چندسالی است که از یک پمپ ۱ اسب پنتاکس بهمراه اتومات مکانیکی استفاده میکنم و البته هم راضی هستم چون هر یکی دوسال فقط یه تنظیم یا تعویض تیوپ را انجام میدم و مشکل دیگه ای ندارم.فقط متوجه یه قضیه شدم که وقتی تیوپ استفاده شده رو باز میکنم.ومیخوام اونوبشورم یه اب سیاه رنگ غلیظی ازش در میاد که تاچندین بار شستشو هنوزهمونجوری هست و فکر میکنم که همین اب سیاه رنگ که به احتمال زیاد از جنس مواد بدنه تیوپ هست که وارد اب خوردن میشه.
  میخواستم به همین دلیل سیستم رو به دیجیتالی تغییربدم که دیدم اونم مشکلات خودشو داره
  حالا میخواستم ببینم که شما در مورد این نوع الودگی اطلاعی دارید؟

  Reply
  1. 10.1

   نقطه کنترل

   سلام
   آب تیره رنگ که همان زنگ آب است در مواقع سوراخ شدن تیوپ درآب مصرفی شما قابل رویت میباشد.ودر مواقع دیگر که تیوب سالم است ارتباطی مابین جداره مخزن با آب طرف دیگر تیوب نیست، وآب دایمأ درحرکت و گردش میباشد،

   Reply
 11. 11

  احمد میرزایی

  سلام
  یک اپارتمان ۴ طبقه و۴ واحد داریم که دارای ۱پمپ اب و مخزن ۱۰۰۰ لیتری اب هست.حدود ۳ سال نصب کردیم.۱سال اول خوب بود اما بعد از ان منبع ۳ بار باد خالی کرد وحدود ۸ ماه پیش تیوب عوض کردیم. اما الان دوباره پمپ یکسره کار میکند و۲ بار باد زدیم ولی مقدار باد مناسب باد رانمیدانم ضمنامنبع ۲۴ لیتری قرمز رنگ هست و زمانی که ان را جدا کردم مانند دفعات قبل نبود وسنگین شده انگار اب داخل منبع بوده به نظر شما سوراخ شده است.لطفا مقدار مناسب باد را بگویید.
  در ضمن به نظر شما اگر به جای منبع از سیستم دیجیتال استفاده کنم بهتر است؟ هزینه ان چقدر است و در تهران از کجا تهیه کنم؟لطفا راهنمایی کنید.
  باتشکر

  Reply
  1. 11.1

   نقطه کنترل

   سلام.برای کنترل پارگی تیوب منبع تحت فشار ،کافیست باجسمی نوک تیز سر والف تیوپ رافشار داده و چنانچه بجای تخلیه هوا ،آب ازآن خارج شد معلوم میشود که تیوپ پاره شده است.درجواب دوم،اینکه سیستمهای دیجیتال به هیچ عنوان جای سیستم قبلی شما نخواهند بود،وبسیار ضعیف ودربعضی موارد کارآمد نیستند.وجواب سوال سوم اینکه فشار باد مناسب به تعداد واحدها و طبقات مربوط میباشد.وبرای منبع ۶۰ لیتری ۵ طبقه ۲ واحدی من عدد ۴۵psi را پیشنهاد میکنم.

   Reply
 12. 12

  MOKHTAR

  با سلام .با تشکر از مفیدتون.ما یک ساختمان ۵ طبقه هرطبقه ۴واحد مجموع ۲۰واحد سیستم لوله کشی به این صورت میباشد که بعد از کنتور پمپ وصل شده و بعد از پمپ مخزن و بعد از مخرن لوله کشی شده به خزن بالای پشت بام و ازمخزن پشت بام به خانه ها لوله کشی شده همراه و شیرهای یک طرفه هم در این سیستم تعبیه شده الان مشکل اینجاست که ما هربار میخواهیم پمپ کار کند دست به پیچ های خروج هوا بر روی پمپ میزنیم با توجه به پمپ همراه با اتومات مکانیکی و مخزن باد میباشد.مشکل کجاست ؟؟

  Reply
  1. 12.1

   نقطه کنترل

   سلام
   مخزن هوای شمابه چه مقدار باد شده است? ست پویننت(setpoint)اتوماتیک شماروی چه عددی میباشد?آیاازسالم بودن تیوپ مخزن اطمینان دارید?( والف انرافشارداده ونبایستی بجز هواچیزدیگری خارج شود) ازنشتی لوله های مسیر مطمنن شوید که مباداهوا به داخل سیستم لوله کشی وارد شود.
   اگر فلاش تانک درساختمان است از عدم نشتی آن مطمنن شوید.

   Reply
 13. 13

  pouyan

  سلام خسته نباشید

  میخواستم بدونم چرا وقتی اتومات خاموش میشه بعد از پنج دقیقه دوباره آب و باز کنیم اتومات کار نمیکنه ؟و باید دوباره دکمه ریست و بزنیم تا آب بیاد

  Reply
  1. 13.1

   نقطه کنترل

   سلام. منظور شما از اتومات چیست ؟ چنانچه چیزی که من متوجه شدم سنسور دما بدرستی عمل نمیکند وبایستی تعویض گردد.

   Reply
 14. 14

  ارام

  با عرض سلام و تشکر بابت اطلاعاتی که می دهید
  فکر می کنم پمپ اب ساختمان در اثر سرما یخ زده و ترک خورده است لطفا راهنمایی فرمایید

  Reply
  1. 14.1

   نقطه کنترل

   سلام.دوست گرامی .همانطور که در پستهای قبلی اشاره شد.جوشکاری وزدن انواع چسبهای موجود دربازار مشکل بوجود آمده را رفع نمی کند .وشما بامراجعه به انتهای سعدی در قسمت پمپ فروشی ها میتوانید قطعه معیوب پمپ را تعویض نمایید.

   Reply
 15. 15

  ارام

  با سلام پمپ ابی که یخ زده و ترک خورده چاره ای دارد؟ متشکرم

  Reply
  1. 15.1

   نقطه کنترل

   سلام.در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم خیر دیگر .زیرا با جوشکاری آرگون هم دوباره به نشتی خواهد افتاد وهزینه ووقت اضافی بایستی صرف نمایید.

   Reply
 16. 16

  محمد

  آقا خواهشا سوال منو جواب بدین

  پکیج ما به علت افت فشار آب کار نمی کرد . رفتم پمپ آب رو زدم به برق حواسم نبود که شیر ورودی بسته است . اومدم بالا شیر آب رو ۵ دقیقه باز گذاشتم دیدم پکیج روشن نشد بعد رفتم پایین برق پمپ رو بکشم دیدم یه بوی سوختگی میاد . یعنی به این سرعت پمپ سوخت؟ می شه توضیح بدین . آیا پمپ سالمه یا داشته می سوخته خیلی ناراحتم چون مستاجرم ..آش نخورده و دهن سوخته

  Reply
  1. 16.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   دوست عزیز مشخصات پمپ را اگر توضیح میدادید ممکن بود بتوانم راهنمایی کنم .ولی در اکثر اینگونه موارد الکترو موتور پمپ نمی سوزد .و پروانه گردش آب آن خراب میشود که بایستی به تعمیر ارسال شود.
   وآنرا تعویض نمایید.

   Reply
 17. 17

  ali

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ما یه پمپ با کلید اتومات دیجیتالی داریم واسه طبقه چهارم که یکی دو ماهی مشکل نداشت اما جدیدا هر روز پمپ خاموش میشه که یا باید ریستش کنم یا باید کلیدو از برق بکشم و دوباره روشنش کنم تا راه بیوفته خستم کرده تو رو خدا راهنماییم کنید … با تشکر

  Reply
  1. 17.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   نوع کلید اتوماتیک را ذکر نکرده اید ؟تا دقیقا راهنمایی کنم. اگر از این چینی های بدون ست پوینت است که نمی شود آن را تنظیم کرد.
   آیا منبع تحت فشار هم دارید؟ فشار آنرا چک کرده اید ؟
   منتظر جواب شما هستم….

   Reply
 18. 18

  نیما

  سلام
  میخواستم بپرسم وجود شیر یکطرفه در ورودی پمپ الزامی است؟ با توجه به اینکه در سیستم نصب شده دو عدد پمپ موازی یک اسب با شیر یکطرفه بعد هر کدامشان نصب شده ایا باز هم لازم است شیر یکطرفه قبل پمپ ها هم باشد؟
  هردو پمپ اب را از یک منبع هم سطح میگیرند.با سیستم اینورتور و اتومات (بدون منبع) کنترل میشوند. شش طبقه تک واحدی .

  Reply
  1. 18.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   بدلیل اینکه شما بعد ازپمپ شیر یک طرفه نصب کرده اید.دیگر لازم نیست که قیل از پمپ هم این کار را تکرار کنید.

   Reply
 19. 19

  Hmb

  سلام ببخشید من یک پمپ دیجیتال نو زرد رنگ چند ماه پیش هریداری کردم دیروز برا ساعاتی برق قطع بود ک اونم بخاطر گرد و خاک تو اهواز بود اما از امروز صبح از سه چراغ سبز ،زرد و قرمز رنگ پمپ بیشتر چراغ قرمز روشنه و اب اصلا نمیاد باید چندین بار دکمه ریست رو بزنم تا شاید سبز بشه و بمونه ک اونم بعد از مدتی دوباره قرمز میشه میخواستم ببینم مشکلش چیه

  Reply
  1. 19.1

   نقطه کنترل

   سلام.لطفا مدل پمپ را برای من ارسال کنید تا از روی کاتالوگ بهتر راهنمایی کنم.
   وبه احتمال زیاد بدلیل وجود املاح در مسیر پمپ پره فلو میتر آن از کار افتاده و اجازه استارت نمیدهد .پمپ را جدا کنید و داخل مسیر را شستشو دهید.

   Reply
 20. 20

  مصطفی

  با سلام
  من برای تامین فشار خط با دبی ۱۰ لیتر بر دقیقه از پمپ های نیم اسب خانگی بدون منبع و پرشر سوییچ استفاده کردم اولا فشار خط با اینکه ۲ بار بود با پمپ اصلا بالا نرفت و دوما بعد از ۱۰ دقیقه پمپ سوخت. آیا باز نبودن خروجی باعث سوختن شده یا مشکل دیگه ای وجود داشته؟ من نفهمیدم چرا سوخت موتور هم خیلی داغ شده بود.

  Reply
  1. 20.1

   نقطه کنترل

   سلام. در پمپهای خانگی وجود پرشرسوییچ قابل تنظیم برند خوب به همراه منبع تحط فشار الزامیست .ودر صورت عدم وجود اینها پمپ مدام کار کرده و در اثر داغ شدن خواهد سوخت.

   Reply
 21. 21

  امیر

  سلام
  ضمن تشکر از راهنمایی خوبتون عرض کنم من برای ساختمان سه طبقه با دو واحد مسکونی که دربعضی مواقع بدلیل کمبود فشار آب شهر و یا قطعی آب ، می خواهم ضمن استفاده از تانکر ذخیره برای مواقع قطعی آب ، از پمپ هم برای تآمین فشار لازم در مواقع کم فشاری استفاده کنم و در مواقعی که فشار آب شهر خوب هست می خواهم این سیستم کار نکند و از فشار آب شهر استفاده کنم خواهشمندم راهنمایی بفرمائید چه سیستمی ( کلید دیجیتال ، مکانیکی ، مخزن ذخیره تحت فشار ) استفاده کنم

  Reply
  1. 21.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   امکان استفاده ازاین روش ونصب قطعات در این سایت قرارداده شده است.لطفا در قسمت پمپ آب تحط فشار خانگی ویا منبع انبساط دیافرگمی آنرا بیابید.

   Reply
 22. 22

  ابراهیمی

  سلام و عرض خسته نباشید
  یه سئوال داشتم اگه ممکنه جواب بدید ممنون میشم آیا از کلید دیجیتالی برای ۱۰ متر ارتفاع میشه استفاده کرد ؟

  Reply
  1. 22.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   منظور شما از کلید دیجیتال پریشیرسوییچ فشار پمپ آب اگر باشد!! بله میتوانید ازآن استفاده کنید.
   بهتر است از منبع تحط فشار متناسب با تعداد مصرف کنندها.وسوییچ فشار قابل تنظیم استفاده نمایید.

   Reply
 23. 23

  امیر

  سلام
  آیا ممکن است برای ساختمان ۳ طبقه با دو واحد مسکونی که بعلت کاهش فشار آب و یا قطعی از تانک ذخیره استفاده میشود ، از اتوماتیک دیجیتالی با مخزن ۰۴ لیتری استفاوه کرد و در صورتی که امکان نداشته باشد و لازم باشد حتمآ از کلید مکانیکی و مخزن تحت فشار استفاده کنیم آیا مخزن ۲۵ لیتری جواب می دهد ؟

  Reply
 24. 24

  ابراهیمی

  سلام و عرض تشکر از جواب و راهنمایی خوبتون
  من برای یه ساختمان ۳ طبقه با دو واحد مسکونی به مساحت هر کدام ۱۲۰ متر مربع ، یک پمپ یک اسب بشقابی با کلید اتوماتیک squr-d اصلی و مخزن ۲۴ لیتری رفلکس تهیه نمودم میخواستم بدونم فشار باد مخزن را چقدر بگیرم و فشار استارت پمپ چقدر باشه ؟ ( لازم به توضیح است که من تمام مطالب شما در این خصوص را مطالعه کردم ولی در این مورد شک دارم اگه راهنمایی بکنید ممنون میشم )

  Reply
  1. 24.1

   نقطه کنترل

   سلام.فشار مناسب برای منبع تحط فشار برای ساختمان شما ۲bar
   میباشد.وتنظیم سویچ در هنگام قطع مدار ۳۰ psi
   ودرهنگام وصل مدار وروشن شدن پمپ آب ۲۰psi

   Reply
 25. 25

  علی آذر

  با سلام. مهندس آیا میشه از پمپ نیم اسبی لوورا برای آبیاری یک زمین کشاورزی به مساحت ۵۰۰ متر استفاده کرد؟ زمین حدود ۵ متر از منبع آب ارتفاع دارد

  Reply
  1. 25.1

   نقطه کنترل

   سلام.بله میتوانید استفاده کنید.ولی باید توجه داشته باشید که مدت زمان آبیاری شما به علت دبی کم پمپ مذکور بالا میباشد.

   Reply
 26. 26

  ابراهیمی

  سلام می خواستم از مطالب خوب و راهنمایی های ارزنده شما تشکر کنم راستش من هیچ اطلاعی از پمپ، مخزن و غیره نداشتم ولی با استفاده از مطالب ارائه شده در این سایت و راهنمایی شما هم بهترین نوع وسایل مورد نیازم را خریداری کردم و هم با وجودی که لوله کشم اطلاعات کمی داشت یک سیستم بدون نقص و کامل را راه اندازی کردم

  Reply
  1. 26.1

   یاسر

   سلام و تشکر از مطالب مفیدتان
   مشکل پمپ ما عمل نکردن وقتی که به حد پایین تنظیم می رسد هست.یعنی حد پایین رو دو ۲ گذاشتیم که پمپ روشن شه و حد بالا رو ۴.اکثر اوقات روشن میشه و درست کار می کنه ولی برخی اوقات کار نمیکنه یعنی درجه به دو که می رسه شروع به کار نمی کنه و عقربه به صفر میر سه و بعد ۱ دقیقه مجدد کار می افته .(تاکید میکم در برخی اوقات که مصرف بالا هست اینجوری میشه).چندین بار هم سرویس کار اومده و کلید بارها و بارها تنظیم شده ولی نهایت به میزان فشار آب ورودی و مصرف همزمان می رسن.ممنون میشم ازتون مشکل من را حل بفرمایید

   Reply
   1. 26.1.1

    نقطه کنترل

    سلام.
    ابتدا به چند سوال پاسخ نمایید تا راهنمایی نمایم. لطفا نوع پریشر سوییچ راکه روی پمپ نصب میباشد بفرمایید.
    میزان فشار آب شهر که شما ازآن استفاده میکنید.چه مقدار است.محله خودتان.که آیا میزان آنرا در تنظیم سوییچ اعمال نموده اید یا خیر.
    چه تعداد طبقه وتعداد واحد های مصفر کننده را هم ارسال نمایید.
    آیا از منبع تحط فشار استفاده میکنید یا خیر.میزان فشار باد ان چقدر است.
    منتظر ایمیلتان هستم.

    Reply
 27. 27

  آرين

  با سلام خدمت شما
  الان چند ماهی میشه که افت فشار آب در محله ما زیاد شده و گاهی اوقات آب قطع میشه
  قرار شده که یه پمپ تحت فشار بعد از ورودی آب به داخل ساختمان گذاشته بشه. منبع آب هم نداریم.
  این کار قانونی هست یا نه؟ و اینکه چه مشکلاتی در پی خواهد داشت؟ آیا مورد پیشنهاد شما هست؟ اگر پیشنهادی دارید بفرمایید. در ضمن امکان نصب منبع آب در همکف یا زیر آن وجود ندارد
  ۵ طبقه سه واحدی با متراژ متوسط ٧۵ متر هستیم
  اطلاعات تماستون رو هم بفرمایید.

  Reply
  1. 27.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   اگر بدون پمپ آب می آید ولی فشارش کم است بهترین گزینه اتومات دیجیتال است ولی اگر بدون پمپ آب اصلا نمی آید ، باید کلید مکانیکی و مخزن باد نصب کنید.شمادرابتدا نیاز به یک پمپ اب ۱/۵ اسب و یکعدد پریشر سوییچ و منبع تحط فشار ۲۰ لیتری و دوعدد شیر یکطرفه میباشید که توسط یک نفر تاسیساتی ماهر ه یکدیگر وصل شده تامشکل شما مرتفع گردد.
   لطفا در ساعات اداری با شماره ۰۹۳۰۲۱۶۳۸۰۲ جهت راهنمایی تماس حاصل نمایید.

   Reply
 28. 28

  حسین

  آب خروجی از پمپ برق دارد.علت چیست؟با تشکر

  Reply
  1. 28.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   ازچه زمانی برق دار شده است.؟
   ایا کل لوله کشی شما فلزی یا گالوانیزه است؟
   ایا سیم ارت نصب کردهاید؟
   در هرصورت سیم برق شما اتصال بدنه کرده وشما انرا حس کردهاید .بدنبال اتصال سیم برق به لوله و یا پمپ آب باشید.
   سیم سوییچ فشار را چک نمایید.از جای خودش تکان نخورده باشد.

   Reply
 29. 29

  مهران

  سلام قبل از پمپ یک شیر یک طرفه موجود است آیا گذاردن شیر یک طرفه دیگری بعد از پمپ جهت صدای کمتر پمپ به صلاح است؟
  ضمنا ساختمان مخزن آب ندارد.با تشکر.

  Reply
  1. 29.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   بعداز پمپ یکعدد شیر یکطرفه (چک ولو)خلاف جهت (برعکس) آن چک ولوی که در ورودی نصب کرده اید قرار میگیرد .تا مانع برگشت آب از طبقات به سمت خیابان وپمپ آب گردد.
   وبه مخزن شما ارتباطی ندارد.وصدای پمپ آب شما دلایل مختلفی دارد که میتواند از پروانه وووو… باشد.

   Reply
 30. 30

  مهران

  با سلام شیر یکطرفه قبل از پمپ وجود دارد آیا گذاردن شیر یکطرفه بعد از خروجی پمپ جهت جلوگیری از صداهای اضافی توجیه دارد؟
  و اینکه آیا اینکار اصولا توصیه میگردد؟و در عملکرد پمپ اختلال ایجاد نمی کند؟ با تشکر.

  Reply
 31. 31

  جاسم

  سلام
  فشار باد مخزن تحت فشار ۲۴ لیتری با وجود پمپ آب سایر CMP 79 یک اسب برای طبقه سوم روی پیولت را روی چند بار تنظیم کنم؟
  این پمپ صرفا برای همین طبقه سوم استفاده می شود
  سوال دوم اینکه در تعویض تیوپ مخزن تحت فشار چه نکاتی باید رعایت شود؟
  ممنون

  Reply
  1. 31.1

   نقطه کنترل

   سلام.فشار مناسب جهت پرنمودن منبع تحط فشار ۳۵psi میباشد.
   جهت تعویض تیوپ مخزن توضیحات کامل در پمپ اب خانگی در سایت قرارداده شده لطفا مطالعه نمایید.

   Reply
 32. 32

  جاسم

  سلام
  لطفا توضیح دهید که چند تا شیر یکطرفه باید بگذاریم؟
  اگه قبل از پمپ یک شیر یک طرفه موجود باشد آیا گذاردن شیر یک طرفه دیگر بعد از پمپ الزامی است؟
  ممنون

  Reply
  1. 32.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   مسیر شیر یک طرفه قبل از پمپ فلش ان بایستی به طرف پمپ باشد.وفلش عبور جریان بعد از پمپ بایستی خلاف مسیر عبور جریان اب باشد.

   Reply
 33. 33

  رضا رضایی

  سلام مهندس خسته نباشید.یه منبع آب هزار لیتری بالای پشت بام داریم که شبها به علت فشار زیاد آب پر میشه ولی فشار آب با اینکه منبع پره ولی کم هست.یه پمپ آب قدیمی لورا دارم میخام بهش وصل کنم تا آب منبع را با فشار وارد ساختمان کنم شما چه پیشنهادی جهت اتوماتیک و…میکنید ممنون از شما بابت سایت خوبتون

  Reply
  1. 33.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   ارتفاع پشت بام تا محل نصب پمپ چند متر است؟وبه دلیل ایجاد این فشار و نیز فشار آب خط اصلی آب شهر در محل خودتان میشود نسبت به تنظیم پریشر سوییچ اقدام کرد.
   در ضمن آیا شما منبع تحط فشار در مدار قرار داده اید؟؟؟
   لطفا جواب سوالات را ارسال نمایید تا پاسخ بدهم.

   Reply
 34. 34

  آذر

  سلام
  اینکه در سایت اعلام کرید که حتما ماهی یکبار فشار باد مخزن تحت فشار را چک کنیم لطفا توضیح دهید که چک کردن فشار باد در هنگامیکه در مخزن تحت فشار آب وجود دارد چگونه بایستی صورت پذیرد؟؟
  مگر نباید برای چک کردن آن در مخزن آب وجود نداشته باشد؟
  چگونه آب آنرا تخلیه کنیم ؟
  ممنون

  Reply
  1. 34.1

   نقطه کنترل

   سلام.جهت تست باد مخزن ابتدا میبایستی شیر آب ورودی به پکیج را ببندید.
   سپس شیر مربوط به پرکن آب منبع تحط فشار پکیج را باز کرده وچونکه آب ورودی بسته است آبی وارد منبع نمیشود واز آن راه اجازه خروج پییدا نموده و از مسیر شیر سرویس بهداشتی که در آخر باز کرده اید خارج میگردد.
   حالا با تست گیجی که آماده کرده اید فشار را ببینید.اگر از ۲/۵ بار کمتر بود آنرا باد کنید.
   پس از پایان کار مراحل را از انتها تا ابتدای کار چک نمایید.تا شیری باز یا بسته نماند.
   از تاخیری که در ارسال جواب پیش آمده عذر خواهی مینمایم.

   Reply
 35. 35

  مسعودی

  با سلام وتشکر ما در طبقه ۴ یک بلوک ۴طبقه ۲ واحدی ویک طبقه زیر زمین زندگی میکنیم (هر واحد ۱۰۸ متر مربع)پمپ آب پنتاکس ۲ -اسب اتومات مکانیکی دانفوس با کنتاکتور -منبع تحت فشار VICTORY 100L -منبع آب ۱۵۰۰ لیتری سه ماه قبل که به این ساختمان آمدیم همسایه ها گفتند که مدتهاست پمپ بصورت شبانه روزی کار میکند وآب سرد واحدها داغ است با تعویض اتومات دانفوس وتنظیم آن مشکل حل شد اما مسئله این است که پمپ روی۳ بار استارت و روی۴ استاپ میکند واین باعث میشود تقریبا ۳۰ ثانیه خاموش و حدود۱۰ ثانیه روشن باشد ضمنا هر چقدر هم پمپ روشن باشد مانومتر بالاتر از ۴ نمی رود .آیا پمپ در اثر یکسره کار کردن آسیب دیده است آیا افت با این سرعت فشار طبیعیست . دامنه مناسب استارت استاپ برای یک ساختمان ۱۰ ساله با لوله کشی پنج لایه چقدر است لازم به ذکر است که فشار ۳ بار در واحد آخرین طبقه تقریبا خوب است

  Reply
  1. 35.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   گرم بودن آب مصرفی شما بخاطر زیاد کارکردن پمپ آب بوده وبایستی کنترل نمایید که تیوب منبع شما سوراخ ویا کم باد نباشه!!!
   واینکه پریشر سوییچ روی پمپ درست وبا توجه به تعداد طبقات از نظر ارتفاع وفشار .تنظیم شده یا خیر؟
   ودیگر اینکه فشار حد بالا وپایین با گیج فشار کنترل گردیده؟

   Reply
 36. 36

  سیامک

  سلام
  پمپ آب خیلی صدای ویز ویز میده بردیم تعمیر ولی باز هم صدا میده ؛ میشه یدونه محفظه بذاریم روی پمپ که دیگه صدا نکنه موقع روشن شدن و استفاده و یا صداش کمتر بشه اشکالی نداره خطری نداره باعث صدمه دیدن پمپ نمیشه البته یه کمی هم راه هواکش بذاریم براش چون پَرِه داره و میچرخه.
  با تشکر

  Reply
  1. 36.1

   نقطه کنترل

   سلام.صدای مربوطه بخاطر پرهای داخل پمپ میباشد.که اگر مدل پمپ را اعلام میکردید .بهتر پاسخ میدادم.
   در هر صورت گذاشتن یک تکه پلاستیک قوی زیر پایه پمپ میتواند از لرزش اضافی جلوگیری کنه.

   Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کلیه حقوق محفوط و متعلق به نقطه کنترل میباشد.