مطالب مرتبط

52 Comments

 1. 1

  milad mohamadi

  سلام
  ما یه ساختمان ۵ طبقه هستیم که ۵ واحدی است و هر طبقه ۱۶۰ متر است، هر طبقه پکیج دارد و شیرآلات هر طبقه ۸ عدد است.لوله کشی ساختمان هم از لوله سوپر پایپ استفاده شده است. کل ساختمان یه کنتور دارد و در همکف یک تانکر آب بزرگ تعبیه شده است.
  برای تامین فشار چه سیستمی پیشنهاد میکنید… که هم به لوله کشی طبقه اول فشار نیاد هم فشار طبقه ۵ کم نباشه.
  من انواع سیستمها رو خوندم تویه سایتتون هر کدوم مزایا و معایبی داشتن، بنده سیستمی میخوام که بدونم تا یکی دو سال باش مشکلی نداشته باشم

  پاسخ
  1. 1.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   ممنون از شما که مطالب سایت ما را دنبال میکنید.
   پیشنهاد ما استفاده از منبع گوجه ای ۵۰ لیتری همراه با پریشیر سوییچ سرراه آب مصرفی ساختمان می باشد.

   پاسخ
 2. 2

  مرتضی

  سلام مرسی از مطلبتون
  ساختمان ما ۴ طبقه تک واحدیه با لوله آب مشترک. یک پمپ پنتاکس بشقابی CM100/00 در طبقه دوم نصب کردیم حداکثر ۱۰متر از پارکنیگ ارتفاع داره ولی وقتی مصرف آب در محل زیاد میشه یعنی فشار آب خیلی کم بشه پمپ نمیتونه آب را بالا بکشه. راه حلی وجود داره؟

  پاسخ
  1. 2.1

   نقطه کنترل

   سلام مرتضی عزیز
   خوشحالیم که مطلب ما مورد توجه شما قرار گرفته.
   شما باید پمپ را درپارکینگ و در مجاور منبع گوجه ای ۵۰ لیتری با پریشیر سوییچ که بر روی فشار ۴۵ psi ست شده باشه نصب کنید.
   درحال حاضر در طبقه دوم شما بایستی فشار طبقه ای که هستید را در سوییچ فشاری حساب نموده و آن را از کل فشار کاری پمپ کم نمایید (این کار تخصصیه و باید توسط متخصص انجام شود) سپس پمپ در تمامی شرایط پرفشار و کم فشار ساختمان فشار مطلوب را خواهد داشت.( تمامی موارد باداشتن منبع گوجه ای امکان پذیر است)
   موفق باشید.

   پاسخ
 3. 3

  محسن فهیمی

  سلام ببخشید من خونه هشتاد متری دارم پوپ گذاشتم جدیدن وقتی پمپ روشن میشه لامپهای خونه کم نور و پرنور میشن کلن برق خونه نوسان پیدا میکنه ممنون میشم بگید مشکل از کجاست
  ایا نول به اب خونه اتصالی کرده یا خازن موتور مشکل پیدا کرده

  پاسخ
  1. 3.1

   نقطه کنترل

   سلام دوست عزیز
   کم و زیاد شدن نور لامپ نشان دهنده آمپر کشیدن مصرف کننده میباشد‌.خازن موتور مشکل داره و با تعویض آن توسط یک متخصص اشکال رفع خواهد شد.

   پاسخ
 4. 4

  رضا

  با سلام
  باتوجه به کم بودن فشار آب ورودی آپارتمان بعد از کنتور ،پمپ آبی نصب شده تا مخزن ۳۰۰۰لیتری آپارتمان سریع تر از حالت عادی پر شود. درون مخزن هم قطع کن اتوماتیک نصب شده تا در صورت خالی شدن مخزن پمپ آب روشن شده و مخزن را پر کند.
  حال اگر مخزن خالی باشد و قطع کن دستور روشن شدن پمپ را بدهد و همان موقع آب شهر کاملاً قطع باشد چه اتفاقی برای پمپ می افتد؟ آیا پمپ مدام کار می گند و نهایتا می سوزد؟
  آپاپرشرسوئیچ مکانیکی برای رفع این مشکل مناسب است؟
  کم خرج ترین راه برای حل این مشکل چیست؟

  پاسخ
  1. 4.1

   نقطه کنترل

   سلام
   سر راه “پمپ به مخزن” یک اتومات پمپ نصب کنید تا با خالی کارکردن و هوا کشیدن پمپ، دستور قطع برق صادر گردد. قیمت آن نیز ببن ۶۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ تومان میباشد.

   پاسخ
   1. 4.1.1

    رضا

    دقیقاً اتومات پمپ چیست؟ و کارکرد ان به چه صورت است؟
    درضمن چه مارکی بهتره؟

    پاسخ
    1. 4.1.1.1

     نقطه کنترل

     اتومات پمپ: حرکت آب داخل لوله وعبور آن ازمرکز اتومات باعث ایجاد اختلاف فشار یا دلتا پی میگردد.که در زمان قطع آب بدلیل عدم وجود این اختلاف فشار، پمپ خاموش میشود.مدلهای زیادی در بازار موجود میباشد که شرکت پنتاکس ایتالیا از بهترینهای بازار میباشد.

     پاسخ
 5. 5

  بهنام

  سلام ممنون که حلال مشکلات هستید سوالی داشتیم داخل پمپ های پنتاکس cb210فیوز لحاظ شده پمپ ابی که مادارید یه مدت کارمیکنه بعد خاموش میشه بعد باز هم این عمل تکرار میشه جریانی که زیر بار تحمل میکنه ۷/۵امپر است که زیر جریان نامی پمپ(۱۲) میباشد مسافت اب دهی در حدود۱۰۰ متر است و بدون اتوماتیک هم همین وضعیت است ممنون میشم جواب سوال بنده رو بدید

  پاسخ
  1. 5.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   پمپ بنابه دلایلی آمپر میکشه.!!!
   ممکنه فیوزی که سر راه آن قرارداده شده با کارکرد آن آمپر مطابق نباشه و همچنین توجه داشته باشید که کند کار و تند کار بودن فیوز هم مهمه.!!
   موفق باشید

   پاسخ
 6. 6

  مهران

  با سلام
  آیا امکان گذاردن شیر بای پس قبل از ورودی پمپ بگونه ای که وقتی فشار آب ورودی بالا است آب داخل پمپ نگردد هست؟ و اگر هست آیا برای ساختمان ۵ طبقه که هر طبقه ۲ واحد ( ۱۰۰متر-۱۵۰متر) توصیه می شود؟

  پاسخ
  1. 6.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   شیر بای پاس همانطور که از اسمش پیداست مسیر آب را از مسیر پمپ جدا میکند. باید قبل از پمپ باشه تا در اثر خرابی پمپ، آن را بازکرده و پمپ را برای تعمیر از مدارخارج کرد. و خللی به مدارمصرف کننده وارد نگردد.
   و درجواب سوال دوم،،باتوجه به فشار آب محل اگر فشار آب ۳۵psi باشه مشکلی برای طبقه ۵ ایجاد نمی کند.
   موفق باشید

   پاسخ
   1. 6.1.1

    مهران

    با سلام و تشکر از پاسخ
    منظور مسیر بای پس نبود.مسیر بای پس وجود دارد همسایه ما می گوید یک “شیر بای پس ” دیگر هم بگذاریم که وقتی فشار آب ورودی بالاست دیگر آب وارد پمپ نگردد و پمپ بیهوده روشن نگردد.با اطلاعات مختصری که بنده دارم بنظرم نمی شود از تعمیرکار پمپ پرسیدم او هم همین پاسخ را داد احتیاطا چون همسایه مصر است خواستم از شما هم بپرسم.

    پاسخ
 7. 7

  mehran

  مهران
  با سلام و تشکر از پاسخ
  منظور مسیر بای پس نبود.مسیر بای پس وجود دارد همسایه ما می گوید یک “شیر بای پس ” دیگر هم بگذاریم که وقتی فشار آب ورودی بالاست دیگر آب وارد پمپ نگردد و پمپ بیهوده روشن نگردد.با اطلاعات مختصری که بنده دارم بنظرم نمی شود از تعمیرکار پمپ پرسیدم او هم همین پاسخ را داد احتیاطا چون همسایه مصر است خواستم از شما هم بپرسم.

  پاسخ
  1. 7.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   با استفاده ازمنبع ( بستگی به نیاز مجتمع ،مثلا ۲۰۰۰ لیتری)که دارای فلوتر میباشد و ۲ عدد چک ولو میتوان این کار را انجام داد که در هزینه مصرف برق و تعمیر پمپ نقش بسیاری دارد.

   پاسخ
 8. 8

  علیخانی

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید که می توان دو منبع تحت فشار ( یکی ۲۴ لیتری ویکی ۶۰ لیتری)را توسط یک اتصال سه راهی روی پمپ بسته شود تا از حجم ۸۵ لیتر دو منبع استفاده کرد؟
  با تشکر از شما

  پاسخ
  1. 8.1

   نقطه کنترل

   سلام.روشن و خاموش شدن پمپ شما بستگی به تنظیم سوییچ فشار که برروی خط نصب کرده اید دارد.واضافه کردن منابع تحط فشار برروی خط لوله وافزایش حجم آن تاثیرآنچنانی در استپ واستارت پمپ ندارد.

   پاسخ
 9. 9

  Zeinab

  با سلام ساختمان ما دو طبقه است و منزل ما طبقه اول پمپ ما اتومات اما دیجیتالی نیست . چند وقته که هر ۱۳ ثانیه پمپ روشن میشه و بعد از ۴ ثانیه خاموش میشه در حالی که هیچ شیر آبی باز نیست . واین حالت در کل شبانه روز هست میخوام بدونم مشکلش چیه و سوال دوم اینکه ممکنه پمپ به آب تویه منبع برق بده . چون چند وقت پیش با سطل از مخزن آب برمیداشتم که دیدم آب تویه منبع برق داره . دلیلش چیه . خطرناک نیست ؟؟؟

  پاسخ
  1. 9.1

   نقطه کنترل

   درود بر شما
   درجواب سوال اول ،یا پمپ گوجه ای شما کم باد شده و یا در ساختمان آب از مسیر فلاش تانک و یا از شناور کولر دارای نشتی زیاد میباشد.
   سوال دوم،بله خطر برق گرفتگی حتمی میباشد.یک جا سیم برق با بدنه لوله و یا پمپ اتصال پیدا کرده.نول را به زمین ارت کنید.

   پاسخ
 10. 10

  محمد

  باسلام
  من چندسالی است که از یک پمپ ۱ اسب پنتاکس بهمراه اتومات مکانیکی استفاده میکنم و البته هم راضی هستم چون هر یکی دوسال فقط یه تنظیم یا تعویض تیوپ را انجام میدم و مشکل دیگه ای ندارم.فقط متوجه یه قضیه شدم که وقتی تیوپ استفاده شده رو باز میکنم.ومیخوام اونوبشورم یه اب سیاه رنگ غلیظی ازش در میاد که تاچندین بار شستشو هنوزهمونجوری هست و فکر میکنم که همین اب سیاه رنگ که به احتمال زیاد از جنس مواد بدنه تیوپ هست که وارد اب خوردن میشه.
  میخواستم به همین دلیل سیستم رو به دیجیتالی تغییربدم که دیدم اونم مشکلات خودشو داره
  حالا میخواستم ببینم که شما در مورد این نوع الودگی اطلاعی دارید؟

  پاسخ
  1. 10.1

   نقطه کنترل

   سلام
   آب تیره رنگ که همان زنگ آب است در مواقع سوراخ شدن تیوپ درآب مصرفی شما قابل رویت میباشد.ودر مواقع دیگر که تیوب سالم است ارتباطی مابین جداره مخزن با آب طرف دیگر تیوب نیست، وآب دایمأ درحرکت و گردش میباشد،

   پاسخ
 11. 11

  احمد میرزایی

  سلام
  یک اپارتمان ۴ طبقه و۴ واحد داریم که دارای ۱پمپ اب و مخزن ۱۰۰۰ لیتری اب هست.حدود ۳ سال نصب کردیم.۱سال اول خوب بود اما بعد از ان منبع ۳ بار باد خالی کرد وحدود ۸ ماه پیش تیوب عوض کردیم. اما الان دوباره پمپ یکسره کار میکند و۲ بار باد زدیم ولی مقدار باد مناسب باد رانمیدانم ضمنامنبع ۲۴ لیتری قرمز رنگ هست و زمانی که ان را جدا کردم مانند دفعات قبل نبود وسنگین شده انگار اب داخل منبع بوده به نظر شما سوراخ شده است.لطفا مقدار مناسب باد را بگویید.
  در ضمن به نظر شما اگر به جای منبع از سیستم دیجیتال استفاده کنم بهتر است؟ هزینه ان چقدر است و در تهران از کجا تهیه کنم؟لطفا راهنمایی کنید.
  باتشکر

  پاسخ
  1. 11.1

   نقطه کنترل

   سلام.برای کنترل پارگی تیوب منبع تحت فشار ،کافیست باجسمی نوک تیز سر والف تیوپ رافشار داده و چنانچه بجای تخلیه هوا ،آب ازآن خارج شد معلوم میشود که تیوپ پاره شده است.درجواب دوم،اینکه سیستمهای دیجیتال به هیچ عنوان جای سیستم قبلی شما نخواهند بود،وبسیار ضعیف ودربعضی موارد کارآمد نیستند.وجواب سوال سوم اینکه فشار باد مناسب به تعداد واحدها و طبقات مربوط میباشد.وبرای منبع ۶۰ لیتری ۵ طبقه ۲ واحدی من عدد ۴۵psi را پیشنهاد میکنم.

   پاسخ
 12. 12

  MOKHTAR

  با سلام .با تشکر از مفیدتون.ما یک ساختمان ۵ طبقه هرطبقه ۴واحد مجموع ۲۰واحد سیستم لوله کشی به این صورت میباشد که بعد از کنتور پمپ وصل شده و بعد از پمپ مخزن و بعد از مخرن لوله کشی شده به خزن بالای پشت بام و ازمخزن پشت بام به خانه ها لوله کشی شده همراه و شیرهای یک طرفه هم در این سیستم تعبیه شده الان مشکل اینجاست که ما هربار میخواهیم پمپ کار کند دست به پیچ های خروج هوا بر روی پمپ میزنیم با توجه به پمپ همراه با اتومات مکانیکی و مخزن باد میباشد.مشکل کجاست ؟؟

  پاسخ
  1. 12.1

   نقطه کنترل

   سلام
   مخزن هوای شمابه چه مقدار باد شده است? ست پویننت(setpoint)اتوماتیک شماروی چه عددی میباشد?آیاازسالم بودن تیوپ مخزن اطمینان دارید?( والف انرافشارداده ونبایستی بجز هواچیزدیگری خارج شود) ازنشتی لوله های مسیر مطمنن شوید که مباداهوا به داخل سیستم لوله کشی وارد شود.
   اگر فلاش تانک درساختمان است از عدم نشتی آن مطمنن شوید.

   پاسخ
 13. 13

  pouyan

  سلام خسته نباشید

  میخواستم بدونم چرا وقتی اتومات خاموش میشه بعد از پنج دقیقه دوباره آب و باز کنیم اتومات کار نمیکنه ؟و باید دوباره دکمه ریست و بزنیم تا آب بیاد

  پاسخ
  1. 13.1

   نقطه کنترل

   سلام. منظور شما از اتومات چیست ؟ چنانچه چیزی که من متوجه شدم سنسور دما بدرستی عمل نمیکند وبایستی تعویض گردد.

   پاسخ
 14. 14

  ارام

  با عرض سلام و تشکر بابت اطلاعاتی که می دهید
  فکر می کنم پمپ اب ساختمان در اثر سرما یخ زده و ترک خورده است لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  1. 14.1

   نقطه کنترل

   سلام.دوست گرامی .همانطور که در پستهای قبلی اشاره شد.جوشکاری وزدن انواع چسبهای موجود دربازار مشکل بوجود آمده را رفع نمی کند .وشما بامراجعه به انتهای سعدی در قسمت پمپ فروشی ها میتوانید قطعه معیوب پمپ را تعویض نمایید.

   پاسخ
 15. 15

  ارام

  با سلام پمپ ابی که یخ زده و ترک خورده چاره ای دارد؟ متشکرم

  پاسخ
  1. 15.1

   نقطه کنترل

   سلام.در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم خیر دیگر .زیرا با جوشکاری آرگون هم دوباره به نشتی خواهد افتاد وهزینه ووقت اضافی بایستی صرف نمایید.

   پاسخ
 16. 16

  محمد

  آقا خواهشا سوال منو جواب بدین

  پکیج ما به علت افت فشار آب کار نمی کرد . رفتم پمپ آب رو زدم به برق حواسم نبود که شیر ورودی بسته است . اومدم بالا شیر آب رو ۵ دقیقه باز گذاشتم دیدم پکیج روشن نشد بعد رفتم پایین برق پمپ رو بکشم دیدم یه بوی سوختگی میاد . یعنی به این سرعت پمپ سوخت؟ می شه توضیح بدین . آیا پمپ سالمه یا داشته می سوخته خیلی ناراحتم چون مستاجرم ..آش نخورده و دهن سوخته

  پاسخ
  1. 16.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   دوست عزیز مشخصات پمپ را اگر توضیح میدادید ممکن بود بتوانم راهنمایی کنم .ولی در اکثر اینگونه موارد الکترو موتور پمپ نمی سوزد .و پروانه گردش آب آن خراب میشود که بایستی به تعمیر ارسال شود.
   وآنرا تعویض نمایید.

   پاسخ
 17. 17

  ali

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ما یه پمپ با کلید اتومات دیجیتالی داریم واسه طبقه چهارم که یکی دو ماهی مشکل نداشت اما جدیدا هر روز پمپ خاموش میشه که یا باید ریستش کنم یا باید کلیدو از برق بکشم و دوباره روشنش کنم تا راه بیوفته خستم کرده تو رو خدا راهنماییم کنید … با تشکر

  پاسخ
  1. 17.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   نوع کلید اتوماتیک را ذکر نکرده اید ؟تا دقیقا راهنمایی کنم. اگر از این چینی های بدون ست پوینت است که نمی شود آن را تنظیم کرد.
   آیا منبع تحت فشار هم دارید؟ فشار آنرا چک کرده اید ؟
   منتظر جواب شما هستم….

   پاسخ
 18. 18

  نیما

  سلام
  میخواستم بپرسم وجود شیر یکطرفه در ورودی پمپ الزامی است؟ با توجه به اینکه در سیستم نصب شده دو عدد پمپ موازی یک اسب با شیر یکطرفه بعد هر کدامشان نصب شده ایا باز هم لازم است شیر یکطرفه قبل پمپ ها هم باشد؟
  هردو پمپ اب را از یک منبع هم سطح میگیرند.با سیستم اینورتور و اتومات (بدون منبع) کنترل میشوند. شش طبقه تک واحدی .

  پاسخ
  1. 18.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   بدلیل اینکه شما بعد ازپمپ شیر یک طرفه نصب کرده اید.دیگر لازم نیست که قیل از پمپ هم این کار را تکرار کنید.

   پاسخ
 19. 19

  Hmb

  سلام ببخشید من یک پمپ دیجیتال نو زرد رنگ چند ماه پیش هریداری کردم دیروز برا ساعاتی برق قطع بود ک اونم بخاطر گرد و خاک تو اهواز بود اما از امروز صبح از سه چراغ سبز ،زرد و قرمز رنگ پمپ بیشتر چراغ قرمز روشنه و اب اصلا نمیاد باید چندین بار دکمه ریست رو بزنم تا شاید سبز بشه و بمونه ک اونم بعد از مدتی دوباره قرمز میشه میخواستم ببینم مشکلش چیه

  پاسخ
  1. 19.1

   نقطه کنترل

   سلام.لطفا مدل پمپ را برای من ارسال کنید تا از روی کاتالوگ بهتر راهنمایی کنم.
   وبه احتمال زیاد بدلیل وجود املاح در مسیر پمپ پره فلو میتر آن از کار افتاده و اجازه استارت نمیدهد .پمپ را جدا کنید و داخل مسیر را شستشو دهید.

   پاسخ
 20. 20

  مصطفی

  با سلام
  من برای تامین فشار خط با دبی ۱۰ لیتر بر دقیقه از پمپ های نیم اسب خانگی بدون منبع و پرشر سوییچ استفاده کردم اولا فشار خط با اینکه ۲ بار بود با پمپ اصلا بالا نرفت و دوما بعد از ۱۰ دقیقه پمپ سوخت. آیا باز نبودن خروجی باعث سوختن شده یا مشکل دیگه ای وجود داشته؟ من نفهمیدم چرا سوخت موتور هم خیلی داغ شده بود.

  پاسخ
  1. 20.1

   نقطه کنترل

   سلام. در پمپهای خانگی وجود پرشرسوییچ قابل تنظیم برند خوب به همراه منبع تحط فشار الزامیست .ودر صورت عدم وجود اینها پمپ مدام کار کرده و در اثر داغ شدن خواهد سوخت.

   پاسخ
 21. 21

  امیر

  سلام
  ضمن تشکر از راهنمایی خوبتون عرض کنم من برای ساختمان سه طبقه با دو واحد مسکونی که دربعضی مواقع بدلیل کمبود فشار آب شهر و یا قطعی آب ، می خواهم ضمن استفاده از تانکر ذخیره برای مواقع قطعی آب ، از پمپ هم برای تآمین فشار لازم در مواقع کم فشاری استفاده کنم و در مواقعی که فشار آب شهر خوب هست می خواهم این سیستم کار نکند و از فشار آب شهر استفاده کنم خواهشمندم راهنمایی بفرمائید چه سیستمی ( کلید دیجیتال ، مکانیکی ، مخزن ذخیره تحت فشار ) استفاده کنم

  پاسخ
  1. 21.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   امکان استفاده ازاین روش ونصب قطعات در این سایت قرارداده شده است.لطفا در قسمت پمپ آب تحط فشار خانگی ویا منبع انبساط دیافرگمی آنرا بیابید.

   پاسخ
 22. 22

  ابراهیمی

  سلام و عرض خسته نباشید
  یه سئوال داشتم اگه ممکنه جواب بدید ممنون میشم آیا از کلید دیجیتالی برای ۱۰ متر ارتفاع میشه استفاده کرد ؟

  پاسخ
  1. 22.1

   نقطه کنترل

   سلام.
   منظور شما از کلید دیجیتال پریشیرسوییچ فشار پمپ آب اگر باشد!! بله میتوانید ازآن استفاده کنید.
   بهتر است از منبع تحط فشار متناسب با تعداد مصرف کنندها.وسوییچ فشار قابل تنظیم استفاده نمایید.

   پاسخ
 23. 23

  امیر

  سلام
  آیا ممکن است برای ساختمان ۳ طبقه با دو واحد مسکونی که بعلت کاهش فشار آب و یا قطعی از تانک ذخیره استفاده میشود ، از اتوماتیک دیجیتالی با مخزن ۰۴ لیتری استفاوه کرد و در صورتی که امکان نداشته باشد و لازم باشد حتمآ از کلید مکانیکی و مخزن تحت فشار استفاده کنیم آیا مخزن ۲۵ لیتری جواب می دهد ؟

  پاسخ
 24. 24

  ابراهیمی

  سلام و عرض تشکر از جواب و راهنمایی خوبتون
  من برای یه ساختمان ۳ طبقه با دو واحد مسکونی به مساحت هر کدام ۱۲۰ متر مربع ، یک پمپ یک اسب بشقابی با کلید اتوماتیک squr-d اصلی و مخزن ۲۴ لیتری رفلکس تهیه نمودم میخواستم بدونم فشار باد مخزن را چقدر بگیرم و فشار استارت پمپ چقدر باشه ؟ ( لازم به توضیح است که من تمام مطالب شما در این خصوص را مطالعه کردم ولی در این مورد شک دارم اگه راهنمایی بکنید ممنون میشم )

  پاسخ
  1. 24.1

   نقطه کنترل

   سلام.فشار مناسب برای منبع تحط فشار برای ساختمان شما ۲bar
   میباشد.وتنظیم سویچ در هنگام قطع مدار ۳۰ psi
   ودرهنگام وصل مدار وروشن شدن پمپ آب ۲۰psi

   پاسخ
 25. 25

  علی آذر

  با سلام. مهندس آیا میشه از پمپ نیم اسبی لوورا برای آبیاری یک زمین کشاورزی به مساحت ۵۰۰ متر استفاده کرد؟ زمین حدود ۵ متر از منبع آب ارتفاع دارد

  پاسخ
  1. 25.1

   نقطه کنترل

   سلام.بله میتوانید استفاده کنید.ولی باید توجه داشته باشید که مدت زمان آبیاری شما به علت دبی کم پمپ مذکور بالا میباشد.

   پاسخ

بحث و بررسی تکمیلی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کلیه حقوق محفوط و متعلق به نقطه کنترل میباشد.