شیرکنترل ولو-آی توپی پوزیشنر-Positioner i/p

 

download-1

آی توپی پوزیشنر-Positioner i/p

Positioner i/p

این سری مبدلهای جریان به فشار یا آی تو پی با تبدیل خروجی سیگنال DC کنترلر به سیگنال استاندارد پنوماتیکی ( معمولا سه تا پانزده Psi یا دو دهم تا یک بار میباشد ) به شما امکان فرمان و ارتباط با پوزیشنر و عمل کننده های شیرهای کنترل را فراهم میسازد . در این مبدلهای آی تو پی از سنسورهای نیمه رسانا با رزولوشن و دقت بالا برای فید بک سنسور استفاده میگردد . از مزیتهای بارز این سری مبدلهای آی تو پی امکان نصب ریلی با صرفه جوئی فضای نصب میباشد .

  • دقت ±0.3%
  • خطی بودن ±0.2%
  • تکرار پذیری 0.1%
    مقاومت عایقی 100MW with 500V DC
  • شیرکنترل ولو-آی توپی پوزیشنر-Positioner i/p

زمانی که برای حرکت در آوردن ساقه شیر نیروی نسبتاً زیادی مورد نیاز باشد باید سطح دیافراگم را بزرگتر انتخاب کرد و این مسئله باعث بزرگ شدن حجم محفظه بالای دیافراگم گشته و در عمل ،حرکت ساقه شیر با تأخیر زیاد توأم خواهد بود . برای رفع این مشکل و درست عمل نمودن شیر باید تا حد امکان از علائم نیوماتیکی با جریان بیشتری استفاده نمود تا بدین وسیله تغییرات فشار روی دیافراگم سریعتر انجام گرفته و حساسیت و سرعت عمل شیر کنترل زیاد شود عمل تقویت جریان علائم نیوماتیکی توسط پوزیشنر یا تقویت کننده انجام می گیرد. بنابراین پوزیشنر یک دستگاه تقویت کننده می باشد که جهت بهبود عملکرد شیر کنترل به عنوان واسطه بین کنترل کننده و شیر کنترل نصب میشود که با دریافت هوای کمکی از تغذیه ،فشار لازم را برای درست عمل کردن سیستم محرک آماده می نماید.

تجهیزات خارجی یک پوزیشنر شامل این موارد می باشند :

اتصال ورودی هوا برای سیگنال کنترلی (Instrument) ، ورودی هوا تغذیه (Supply) ،خروجی هوا ،اتصال تخلیه هوا (Vent) ، یک اتصال فیدبک و گیج ها . تجهیزات داخلی آن بسته به اینکه پوزیشنر نیوماتیکی یا الکتریکی باشد متفاوت می باشند مثلاً برای پوزیشنر الکتریکی داریم : شبکه الکتریکی ترنسدیوسر ،خطوط هوا ،ولوها ،اتصالات.

موارد کاربرد پوزیشنر :

۱-    جهت متناسب کردن شرایط عمل پلاگ شیر ( حرکت مکانیکی شیر ) با سیگنال خروجی از کنترلر که ممکن است در اثر اصطکاک ،غیر خطی بودن فنر و متغیر بودن سطح موثر دیافراگم بوجود آمده باشد که در این حالت با نصب پوزیشنر میتوان با اعمال فشار هوای کافی به سیستم محرکه باعث غلبه بر عاملهای فوق شده و شیر درست عمل نماید.

۲-    جاهایی که فاصله کنترلر از شیر کنترل نسبتاً زیاد باشد و اگر خروجی کنترلر مستقیماً به شیر خودکار برود به علت مسافت زیاد علاوه بر تأخیر باعث افت فشار هوا نیز خواهیم شد که در اینجا نصب یک پوزیشنر باعث نسریع عمل و همچنین تقویت هوای روی شیر خودکار می شود.

۳-    در جاهایی که لازم باشد خروجی کنترلر به بیش از یک شیر کنترل برود، که در این حالت در سر راه هر شیر کنترل یک پوزیشنر نصب می شود.

۴-    در مواردی که اندازه شیر کنترل با مقدار جریان عبوری نامناسب باشد و همچنین در جاهایی که حجم دیافراگم سیستم محرکه زیاد و احتیاج به هوای کافی باشد نیز کاربرد دارد.

در پوزشنر معمولاً سه فشار سنج برای نشان دادن فشار تغذیه ، فشار هوای خروجی از کنترلر و فشار هوای خروجی از پوزیشنر وجود دارد.

درادامه سایت نقطه کنترل نظر شما عزیزان را به دانلود کاتالوگ I/p transducer جلب مینماید.

لطفا کلیک https://drive.google.com/file/d/0B9x6PneSL2fSNG9WZ1k4UHpZLXc/view?usp=sharing نمایید.

جهت مشاهده نمونه ای دیگر لطفا کلیک https://drive.google.com/file/d/0B9x6PneSL2fSLVhWeGlxZHhSaFk/view?usp=sharing نمایید.

T7800 Precision Back Pressure Regulator        TXI7800-7850 High Flow Back Pressure Regulator        T7900 Compact Back Pressure Regulator        T8000 Miniature Back Pressure Regulator

Compact E/P, I/P Pressure Transducers (T7800)  View T7800 Specs

High performance at economical price is available from the Fairchild T7800 series of piezo-ceramic actuated I/P pressure transducers. These units offer state of the art accuracy up to 0.15% FS. The disc actuation mechanism provides a product that is totally impervious to shock, vibration and positional orientation. In the Extended Range units, an additional Relay Section amplifies the output pressure to obtain up to 0-120 psi [0-8.0 BAR], (0-800 kPa) output. The T7800 series is approved for Intrinsic Safety and Non-Incendive use carries FM. CSA, ATEX and IECEx approvals.

 

منتظر شنیدن دیدگاه شما هستیم

ارسال دیدگاه

ایجاد حساب کاربری
نام و نام خانوادگی (ضروری)
شماره موبایل (ضروری)
تخصص
شهر
بازیابی رمز عبور
رفتن به نوار ابزار