اورینگ Oring.پکینگ

اورینگ.پکینگ.نقطه کنترل

اورینگ.پکینگ.نقطه کنترل

اورینگ Oring.

اورینگ که باعنوان پکینگ یا اتصال هلالی نیز نامیده می شود یک درز گیر مکانیکی به شکل هلالی است که حلقه ای لاستیکی با سطح مقطع گرد می باشد و برای قرار گرفتن در یک شیار و تحت فشار بودن میان دویا چند بخش طراحی شده است.
اورینگ هایی که باNBRساخته میشوند از پر کاربرد ترین نوع اورینگ میباشند که خصوصیات این اورینگ ها عبارتند از : پایداری در برابر روغن های معدنی مانند روان کارها – مقاوم در برابر روغن هایی با خورندگی بالا – گریس ها –روغن های سنگبن – گازوییل ها و
میزان تحمل حرارت در بین اورینگ هایNBRبین ۳۰ – درجه تا ۱۰۰+ بالای  صفر میباشد.
اورینگ هایNBR در بنزین کارایی ندارند و دفورمه میشوند یعنی حالت اسفنجی پیدا میکنند و چند سایز بزرگتر میشود.
مشخصات ظاهری اورینگNBR:
 1.     نسبت به اورینگ سیلیکون و وایتون سبک تر میباشد.
 2.     از نظر رنگ ، رنگ آن سیاه و براق است و حالت لخت ندارد.
 3.     در سه نوع سختی(شرAسختی ۹۰ )و (شرBسختی ۷۰ ) و( شرCسختی ۴۵)  در بازار یافت         میشود که سختی ۷۵ نوع معمول آن است ولی شر ۹۰ با شرایط کاری سخت و شر ۴۵ با           جنس بسیار نرم در بازار بطور معمول موجود نیست و باید بطور سفارش تولید آن را تهیه کرد.

   اورینگsilicon

  اورینگsiliconیا( MVQ) این قابلیت را دارد که حالت الاستیسیته خود را در دمای ۶۰- درجه تا ۲۰۰+ بالای صفر حفظ کند . چسبندگی بسیار خوبی دارد رنگ اصلی آن بی رنگ و شفاف می باشد که برای مصارف بهداشتی ، غذایی و پزشکی کاربرد دارد و نوع صنعتی آن دارای رنگهای مختلفی ازجمله قرمز – نارنجی – زرد و طوسی میباشد.

  مقاومت اورینگsiliconدر برابر گاز اوزن – نور فرا بنفش – جو – روان کارها و آب بسیار خوب است ، اما استفاده از اورینگ های سیلیکون در اجزا و آب بند های دینامیکی توصیه نمیشود.

  اورینگ سیلیکون حرارت مستقیم را تاب نمی آورد و تحمل آن در برابر حرارت خشک می باشد ، همچنین اورینگ سیلیکون مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا و رنگ پذیری خوب ومصارف بهداشتی و پزشکی و غذایی دارد.سیلیکون را میتوان درکارخانجات ساخت قطعات خودرو- پزشکی (اورینگ های ارتودنسی – ایمپلنت) ، صنعت پوشاک (زیره کفش) ، لوازم ورزشی ، صنعت برق و… استفاده نمود.

  اورینگهای وایتونی

  میزان حرارت بین ۲۰۰-درجه تا ۴۰۰+ درجه بالای صفر را تحمل میکند  . مهمترین کارکرد این محصول  درسیستم های خلاء ومکانهایی که کمترین حد نفوذپذیری گازرا دارند است و درهمه نوع مواد شیمیایی – گریس ها ، حلال ها ، روانکارها و بنزین کار میکند ، اما در روغن های ماشین با خورندگی بالا و اسید های خیلی غلیظ کارایی ندارد.

  وایتون با رنگهای نوک مدادی که معروفیت  وایتون با این رنگ میباشد  و رنگ قهوه ای (رنگ معدنی و طبیعی ) رنگ سبز- بنفش و قرمز در بازار یافت میشود.

  سختی و اندازه گیری از ۲۵ تا ۹۰ می باشد . هفت نوع شر(SHORE) داریم اما شرهای رایج سه نوع

  سختی ۴۵SHORE C_ سختی ۷۰SHORE A  _  سختی ۹۰SHORE Bمیباشد.

  شناسایی وایتون : نسبت بهNBRو سیلیکون سنگین تر است رنگ آن براق نیست و نوعDiflashشده آن که با کربن سنگ شور شده است مات تر میباشد . اورینگ وایتون یا نسوز در اثر کشیدن یا کارکرد در روغن – گازوییل – بنزین حالت خود را حفظ میکند.

  اورینگ کالرز Kalrez Orinاورینگ کالرز/ Kalrez Oring گران قیمت ترین اورینگ لاستیکی می باشد که شرکت دوپونت آمریکا برای نخستین بار آن را تولید کرد نام کالرز نام تجاری است که این شرکت انتخاب کرده است .مواد لاستیکی کالرز پرفلوروالاستومر می باشد و اسامی دیگر این موادPerflas , FFKM , Kalrez , Chemraz , Simriz , Markez است .استحکام بالا،مقاومت شیمیایی و حرارتی بالا، ویژگی شاخص این ماده می باشد. انواع اورینگ کالرز مقاوم به بیش از ۱۸۰۰ ماده شیمیایی ، اسیدها ، امینها،… می باشند.این نوع اورینگ در سایزهای استانداردAS-568 , اورینگ متری کالرز و استانداردJIS موجود است و در صورتی که سایزی غیر از این محدوده باشد نیز قابل تامین می باشد. اورینگ های سایز استاندارد اورینگ های متری کالرز اورینگ استانداردJIS اورینگ های تولید سفارشی ( بر اساس درخواست مشتری(

  واشر اورینگ مدل W6 بسته 100 عددی

  نقطه کنترل نظر شما را به بازدید و مقایسه انواع اورینگ در سایزهای مختلف  وسفارش وتحویل آن درب منزل جلب مینماید.

 4. سایز اورینگ

  اورینگها در سایز های مختلفاورینگها در سایز های استاندارد سانتیمتری و اینچی وجود دارند.اندازه ها با قطر داخلی و قطر سطح مقطع مشخص می شوند.در آمریکا رایجترین اندازه های اینچی مطابق با مشخصات  SAE AS568C  به عنوان مثال AS568-214 شناخته می شوند ISO 3601-1:2012  شامل اندازه های استاندارهای که معمولاً در سطح دنیا چه با واحد اندازه گیری اینچی و چه متری استفاده می شوند.در انگلستان نیزاندازه های استانداردی وجود دارد که به نام BS معرووف می باشد که معمولاً از رنج BS001  تا  BS932  می باشند.چندین مشخصات سایزی دیگر وجود دارد

  فروش اورینگ جنس اورینگ ها

  1. NR&SBR    با کشش و مقاوت پارگی بالا
  2. NBR -نیتریل- مقاوم در برابر سایش و روغنهای معدنی و گریس ها و حرارت
  3. HNBR  مقاومت سایشی و فشار بالا و مقاوم در برابر انواع مواد هیدروکربوری و روغن ها
  4.    وایتون Viton   مقاومت فیزیکی و حرارت بالا در برابر فشار و روغن ها،اسیدها،بنزین، آب کلردار
  5.  Kalrez کالرز مقاومت شیمیایی عالی در برابر هر نوع ماده شیمیایی ،اسید با تحمل حرارت تا ۴۰۰درجه سانتیگراد
  6. EPDM  مقاومت در برابر اوزون،آب و اسیدها و آب شور دریا
  7.  سیلیکون مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا و رنگ پذیری خوب  و مصارف بهداشتی،پزشکی و غذایی و هوای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه فارنهایت
  8. فلوروسیلیکون مقاومت حرارتی و برودت بالا و مقاوم در برابر بنزین
  9. ACM& AEM  مقاوم در برابر حرارت و روغنهای داغ
  10.  هایپالون & کلروپرن مقاوم در برابر انواع گازها

  Oring  اورینگ لاستیکی در دو شکل  حلقه ای و همچنین متری موجود می باشد .اورینگ حلقه ای معمولاً در سایزهای استاندارد وجود دارد وقتی نیاز به اورینگیبا قطر خیلی بزرگ باشد از انواع متری استفاده می شود که با چسب به شکل حلقه ای تبدیل می شود و قابل استفاده می باشد. اورینگ ها  تقریباً در هر صنعتی کاربرد دارند مانند:

  •  در صنعت نفت و گاز،پتروشیمی،پالایشگاه ها

  • اورینگ اتصالات در مصارف آب و فاضلاب ، آبرسانی

  • خودرو

  • لوازم خانگی و..

  • کارخانجات سیمان

  • مواد شیمیایی

  • انواع ماشین آلات صنعتی

  برای تشخیص دادن اورینگ اصلی و نسوز از جنس معمولی کمی اورینگ را می کشیم اگر سطح اورینگ حالت اولیه و شکل خود را از دست نداد جنس آن اصلی و نسوز می باشد ولی اورینگ ھای معمولی را اگرکمی بکشیم شاھد خلل و فرج در سطح آن خواھیم شد وحالت خود را از دست می دھد. اورینگ ھای اصلی و نسوز در برخورد و کار در مایعات از قبیل روغن و گازوئیل وبعد از مدت زمان کاری زیادی ھنوز ھمان حالت اولیهi و نرمی خاص خود را دارند ولی اورینگھایمعمولی در برخورد با این مواد ومایعات بزودی خشک و ترد و شکننده می شوند و عمرخیلی کمتری دارند.

  خلاصه

  اورینگ رایج ترین نوع آب بندی است که در طراحی ماشین آلات استفاده می شود چرا که اورینگ ها ارزان قیمت هستند و به آسانی قابل تولید هستند ، قابل اطمینان هستند و نصب آسانی دارند.اورینگ می تواند دهها مگاپاسکال(هزاران پاسکال) فشار را آب بندی نماید.

 5. پکینگ v شکل نقطه کنترل

  پکینگ v شکل نقطه کنترل

  پکینگ.

  آب بندهای یکطرفه در سیلندرهای هیدرولیکی (چورن سیل) از جنس تفلون(PTFE)، پلی آمید، پلی یورتان وPETPپکینگهای فنردار.کینگ هایی از جنس کربن وپی تی اف ای  برنز میباشند که به وسیله فنر استیلی که در داخل آنها کار گذاری میشود. توان مقاومت بیشتری در فشار های بالای روغن از خود نشان میدهند

4 دیدگاه‌ها
 1. Reply
  محمد اسدی 2018-08-07 at 16:43

  باسلام برای همکاری با شما وخرید به چه صورت باشما تماس بگیریم

  • Reply
   محمد اسدی 2018-10-02 at 09:49

   اسدی هستم برای خرید پکینگ واورینگ مظاهم شد
   ۰۹۳۵۸۲۹۳۵۴۹

   • Reply
    علیرضا معظمی 2018-10-04 at 07:42

    سلام.
    لطفا به توپخانه کوچه ناظم اطبا مراجعه کنید.
    من موجود ندارم

  • Reply
   علیرضا معظمی 2018-08-24 at 08:42

   سلام.
   لطفا جهت همکاری با ما به قسمتت تماس رفته و ایمیل آدرس خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت کارشناس مربوطه با شما تماس بر قرار نماید.
   باتشکر

ارسال دیدگاه

ایجاد حساب کاربری
نام و نام خانوادگی (ضروری)
شماره موبایل (ضروری)
تخصص
شهر
بازیابی رمز عبور
رفتن به نوار ابزار