تله بخار -Steam Traps

تله بخار -Steam Traps

تله بخار -Steam Traps

تله بخار -Steam Traps

تله های بخار (Steam Traps)

دیگهای بخار- تله های بخار -Steam Traps

انواع تله بخار  Types of steam traps  :

1-  تله های شناور

2-  تله نوع سطل باز

3-  تله های سطل
وارونه

4-  تله ترمودینامیکی

5-  تله ترموستاتیک انبساط فلزی

6-  تله ترموستاتیکی فشار متعادل

7-  تله دو فلزی (بی متال)

تله های بخار را از نظر نوع، کلاً به سه دسته تقسیم می کنند:

تله بخار ها به سه گروه عمده تله های ترموستاتیک -مکانیکی و جنبشی تقسیم می شوند .تله های ترموستاتیک دارای یک عضو دو فلزی یا فانوسه ای می باشند ،که کندانسه فوق سرد و بخار را تشخیص داده و در صورت وجود کندانسه یک شیر را باز می کنند .تله بخار ترموستاتیک دو فلزی از یک عضو فلزی که برای این کاربرد دارای ضریب انبساط مناسبی باشد استفاده میکند . تله بخارهای ترموستاتیک فانوسه ای از یک سیال با نقطه جوش پایین تر از آب استفاده می کنند که می تواند ضمن منقبض و منبسط شدن دریچه تخلیه را باز وبسته نماید .این نوع تله ها معمولا در کاربردهای با فشار بالا و در جایی که ذخیره مقداری کندانسه مجاز باشد استفاده می شود . نحوه کار تله های مکانیکی بر اساس نیروی غوطه وری و اختلاف بین چگالی بخار وکندانسه می باشد .تله های شناوری و ترموستاتیکی سطلی و سطلی معکوس سه نوع عموده تله های مکانیکی می باشند .این نوع تله ها کندانسه را در دمایی نزدیک به دمای اشباع بخار تخلیه می کنند .تله های شناوری و ترموستاتیکی ترکیبی از تله های شناوری و ترموستاتیکی فانوسه ای می باشند .این نوع تله ها برای ظرفیت های بالا در فرایندهای بخار کم فشار و همچنین کاربردهای HVAC مناسب هستند .این تله ها تا فشارهای ۲۰۰psi یا بیشتر موجود می باشند .ولی در فشارهای بالاتر مستعد پدیده ضربه قوچ می باشند .تله های سطلی و سطلی معکوس (وارونه ای) برای باز وبسته کردن دریچه تخلیه از نیروی غوطه وری استفاده میکنند .سوراخ تخلیه معمولا در بالا قرار دارد .تا احتمال مسدود شدن آن کاهش یابد .تله های جنبشی بر اساس اختلاف خصوصیات جریان های بخار وکندانسه عمل میکنند .

تله های ترمو دینامیک یا دیسکی ضربه ای یا پیستونی و اوریفیس دار سه نوع عمده تله های جنبشی می باشند .تله های ترمودینامیک یا دیسکی دارای یک عضو متحرک هستند .این عضو یک دیسک است که برای باز کردن دریچه خروجی نشیمنگاه خود را بالا می برد .این نوع تله ها برای سیستمهای بخار پرفشار بسیار مناسب میباشند .تله های ضربه ای یا پیستونی شیر تخلیه خود را بر اساس فشار باز وبسته میکنند .این نوع تله ها به دلیل کوچک بودن منفذ تخلیه ممکن است مسدود شوند و یا گیر کنند .تله های اوریفیسی هیچ عضو متحرکی ندارند و بر اساس اختلاف چگالی کندانسه را به طور مدام تخلیه می کنند . این نوع تله ها تحت شرایط ثابت بار وفشار مانند لوله اصلی بخار بهترین عملکرد را دارند .

مهمترین راه کاهش اتلاف بخار تداوم یک برنامه دوره ای برای بازبینی و تعمیر تله بخار می باشد . هزینه های سالانه تعمیر و یا تعویض قطعات یا خود تله ها در مقایسه با هزینه ناشی از اتلاف بخار بسیار ناچیز است .

برنامه آزمایش و بازرسی تله بخار بسته به نوع تله می تواند از هر یک از موارد زیر تشکیل شده باشد : بازبینی این که انتخاب نوع تله با محل کاربرد تناسب دارد و همچنین سایز و جزییات لوله کشی بررسی شود .

images

دیگهای بخار- تله های بخار -Steam Traps

 

تله بخار چیست (Steam Trap)

          تله بخار یک ولو اتوماتیک است که کندانس ، هوا ، CO2 و گازهای کندانس نشونده دیگر را از سیستم جدا کرده و اجازه عبور به بخار زنده نمی دهد بدین معنی که برای کندانس و هوا و CO2 و گازهای کندانس نشونده دیگر باز است و برای بخار زنده بسته می باشد.

تله بخار

هیچ سیستم بخاری بدون تله بخار کامل نمی شود. مقدار کندانسی که در سیستم بخار تشکیل می شود بستگی به نوع فرایند دارد در بعضی موارد نیاز است که کندانس در دمای بخار تخلیه شود در بعضی موارد در دمای پایین تر از بخار باید تخلیه شود که همه و همه به نوع فرایند و طراحی مبدل حرارتی یا مصرف کننده بخار دارد.

ساب کول شدن (Sub Cool) :

          به میزان پایین آمدن دمای کندانس از دمای کندانس اشباع را میزان ساب کول شدن می گویند و این میزان در فرایندهای مختلف متفاوت می باشد.

 

تله بخار ترموستاتیکی                        steam trap Thermostatic

                این نوع تله بخارها خود شامل چند نوع تله بخار ترموستاتیکی می باشد که اساس کار آنها اختلاف دما بین بخار و کندانس (چگالیده) می باشد که ما در اینجا چند نوع معروف و پر مصرف این نوع تله بخارها را معرفی و عملکرد آنها را توضیح می دهیم.

سه نوع معروف این تله ها عبارتند از :

          الف- فشار متوازن       Balanced pressure

          ب – دو فلزی                     Bimetallic

          ج – انبساط مایع        Liquid expansion

تله بخار ترمودینامیکی                      steam trap Thermodynamic

این نوع تله بخارها بر اساس اختلاف دانسیته بخار و کندانس (چگالیده) کار می کنند.

و مهمترین تله بخارهای مکانیکی عبارتند از:

الف – تله بخار شناور دار و ترموستاتیک         Ball float & thermostatic steam trap                                

 بتله بخار سطل وارونه                          Invert bucket steam trap

 تله بخار مکانیکی                             steam trap   Mechanical

این نوع تله بخارها بر اساس خواص ترمودینامیکی سیال کار می کنند و انواع مختلفی دارد از جمله دیسکی، ضربانی (imply) ، پیستونی، مارپیچی .

مهمترین تله بخارهای این گروه که مورد استفاده زیادی در صنعت دارد تله بخار دیسکی می باشد.

images.jpgتن

) تله های بخار ترمودینامیکی :Thermodynamic steam traps

طراحی و ساخت این نوع تله های ساده از مواد قابل اطمینانی انجام گرفته، راندمان بالایی دارند و با استفاده از یک دیسک محرک از فولاد ضد زنگ عمل تخلیه به سرعت انجام می شود و بعد از تخلیه کندانس مسیر بخار را به خوبی آببندی می کند. ان تله بخارها می توانند در برابر بخار سوپرهیت، ضربه چکش، کندانس خورنده، یخ زدگی و ارتعاش مقاومت نمایند. این تله ها بعنوان اولین انتخاب ها جهت خارج کردن کندانس از سیستم توزیع بخار می باشند. سایز تا ۱ اینچ و برای فشار تا ۲۵۰ بار، با جنس بدنه کربن استیل، استنلس استیل یا آلیاژی از استیل تولید می گردند.

ball-float-steam-traps_1

دیگهای بخار- تله های بخار -Steam Traps

 ۲) تله های بخار شناوری :Ball float steam traps

معمولا از این نوع تله ها در کاربردهای مختلف با میزان کندانس کم و زیاد استفاده می گردد. در مقایسه با سایزشان از ظرفیت تخلیه بالایی برخوردار هستند. از این نوع تله ها بیشتر برای درین دستگاه ها با کنترل اتوماتیک دما استفاده می شود. این تله بخارها مجهز به سیستم تخلیه خودکار هوا می باشند و درصورت درخواست، یک شیر سوزنی جهت جلوگیری از محبوس شدن ناگهانی بخار، بر روی این تله ها نصب می گردد. سایز تا ۴ اینچ و برای فشار تا ۸۰ بار با جنس بدنه چدنی، فولادی و استنلس استیل تولید می گردند.

balanced-pressure-steam-traps_1

 ۳) تله های بخار ترموستاتیک :Balanced pressure thermostatic steam traps

تله های بخار ترموستاتیک به طور اتومات با فشار های مختلف بخار دمای تخلیه را تنظیم می نمایند و هوای موجود در سیستم را به خوبی در زمان راه اندازی و هم در زمان بهره برداری تخلیه می نمایند. در مقایسه با سایزشان از ظرفیت تخلیه بالایی برخوردار هستند و عمر مفید قطعات داخلی آنها بسیار بالا می باشد. سایز تا “۱ و برای فشار تا ۳۲ بار، با جنس بدنه برنج، کربن استیل یا استنلس استیل تولید می گردند.

sealed-steam-traps_1

 ۴) تله های بخار با بدنه یکپارچه :Sealed steam traps

این تله بخارها بصورت یکپارچه با مدلهای مختلف ساخته می شوند که مقاومت فشاری بالایی دارند. مهمترین قابلیت این نوع تله بخارها عدم نیاز به تعمیرات می باشد، بسیار کوچک و از جنس استنلس استیل با سایزهای مختلف تولید می گردند.

تله بخار

تله بخار شیر اتوماتیکی است که مانع از خروج بخار از سیستم شده و در صورت لزوم آب و یا گازھای نامحلول موجود در سیستم را تخلیه می نماید. تله ھای بخار بصورت موازی با سیستم نصب شده و وظیفه تخلیه کندانس موجود در خطوط را دارا می باشند!
لزوم بکار گیری تله بخار :
در گذشته ھای دور، کندانس موجود در خطوط بخار به غلط نادیده انگاشته می شد ولی با پیشرفت علم و تکنولوژی ارزش واقعی تله ھای بخار معلوم شده است. کندانس در واقع آب خالص و تقطیر شده می باشد که با صرف ھزینه زیادی، عملیات شیمیایی خاص به منظور برطرف کردن سختی موجود در آب برروی آنصورت گرفته است و بایستی به طریق مقتضی جمع آوری و استفاده مجدد گردد. ضمنا دمای کندانس در حد قابل ملاحظه ای بوده که ھزینه سوخت را دربردارد.
از طرفی آب موجود در خطوط توزیع بخار، باعث خورده شدن لوله ھا می شود و ضمنا اگر میزان آب زیاد باشد، به علت سرعت بالای بخار احتمال ضربه شدید به شیرآلات و در نتیجه صدمه دیدن آنھا و حتی از ھم پاشیدن سیستم در برخی نقاط وجود خواھد داشت!
ضمنا ، آب بعنوان عایقی در برابر انتقال حرارت محسوب می شود که باعث کاھش نرخ انتقال حرارت در مصرف کننده ھا و مبدلھای حرارتی شده و در نتیجه کاھش راندمان کل سیستم را در پی خواھد داشت. وجود ھوا و گازھای نامحلول در سیستم نیز به صورت مشابه باعث کاھش نرخ انتقال حرارت به میزان زیاد می گردد. مقاومت حرارتی که یک لایه از آھن به ضخامت ۴٫۳ فوت ایجاد می کند برابر مقاومت لایه ای از آب به ضخامت ۱ اینچ و یا معادل لایه ای از ھوا به ضخامت ۰٫۰۴ اینچ می باشد. با دقت در اعداد بالا لزوم برداشت سریع ھوا و آب از سیستم مشخص می گردد! از طرفی وجود ھوا در سیستم باعث کاھش سطح مقطع مفید برای عبور بخار می شود و باعث تولید صدا نیز خواھد شد. ھوا معمولًا در مبدلھای حرارتی و نقاط مرتفع سیستم و انتھای مسیرھای لوله کشی انباشته می شود. کندانس میگردد (تولید PH مسئله دیگر اینست که ھوا بوسیله کندانس جذب می شود و باعث کاھش اسید کربنیک!) که به نوبه خود باعث خوردگی لوله ھا و مصرف کننده ھا و اجزاء مختلف سیستم میگردد. اگرچه تله ھای بخار وظیفه خروج ھوا از سیستم خصوصا ھنگام راه اندازی را نیز به عھده دارند ولی به منظور تخلیه مناسب ھوا بایستی از شیرھای تخلیه ھوا در مناطق مناسب استفاده نمود.

تله بخار از نوع ترموستاتیک

دیگهای بخار- تله های بخار -Steam Traps

تله بخار از نوع ترموستاتیک این دسته از تله ھا، با استفاده از تشخیص دمای سیال ورودی عمل می نمایند و منحنی کارکرد آنھا ھمواره پایین تر از منحنی بخار اشباع میباشد. این تراپھا به سه دسته بندی میشوند.   تله بخار ترموستاتیک از نوع Liquid Expansion   بمنظورتخلیه کندانس سرد در ھنگام Shut down و قطع سیستم کاملًا مناسب می باشند و بایستی دقت …

این دسته از تله ھا، با استفاده از تشخیص دمای سیال ورودی عمل می نمایند و منحنی کارکرد آنھا ھمواره پایین تر از منحنی بخار اشباع میباشد. این تراپھا به سه دسته بندی میشوند.

 

  • تله بخار ترموستاتیک از نوع Liquid Expansion

 

بمنظورتخلیه کندانس سرد در ھنگام Shut down و قطع سیستم کاملًا مناسب می باشند و بایستی دقت شود که در دماھای بیش از ۱۰۰ درجه سانتیگراد بکار نروند. دارای قابلیت تخلیه ھوای بسیار عالی در ھنگام راه اندازی می باشند. به علت ساختار داخلی، این تله ھا، در اثر ازدیاد فشار که درنتیجه منجر به افزایش دما خواھد شد، بسته شد و ممکن است کندانس را به خوبی عبور ندھند وھرگز نباید در کاربردھایی که احتیاج به برداشت سریع آب از منطقه بخار دارند بکار روند. اساس کارتله ھای فوق با استفاده از کپسول حاوی مایع قابل انقباض و انبساط و دمای جوش کمتر از آب می باشد!

 

  • تله بخار ترموستاتیک از نوع Ballanced Pressure :

 

مدلھای این نوع تله ھا دارای کپسول کوچک محتوی مایع با دمای جوش پایین تر از آب می باشند ھنگامی که کندانس سرد و یا ھوا وارد تراپ شود، کپسول فوق کوچک و جمع می گردد و شیر خروجی تراپ را بازمی نماید که منجر به خروج کندانس خواھد شد. در صورت ورود بخار، به علت دمای بالای بخار، کپسول فوق منبسط شده و مانع خروج بخار خواھد شد. در اثر انتقال حرارت تراپ با محیط، کپسول مذکورمجددا سرد شده و شیر خروجی را باز می نماید . تراپ مذکور طوری طراحی شده است که به فشارسیال نیز واکنش نشان می دھد به طوری که در اثر ازدیاد فشار، زمان و دمای عملکرد تراپ نیز تغییر خواھد کرد و بدین صورت تراپ خود را با تغییرات فشار در سیستم ھماھنگ می نماید. این تراپھا کوچک،سبک و دارای قابلیت عبور کندانس به میزان زیاد نسبت به اندازه شان میباشند. قابلیت تخلیه ھوای

خوب در ھنگام راه اندازی سیستم را دارا بوده و حتی در مناطق سرد و در مواقع خاموشی سیستم

تقریبا غیر ممکن است که یخ بزنند. این تله ھا قابلیت تحمل بخار سوپر ھیت تا ۷۰ درجه سانتیگراد و

را دارند. دارای نگھداری بسیار ساده بوده و میتوان شیر و کپسول را به راحتی و بدون جداکردن تراپ

نظیر (Boiling pan) از خط تعویض نمود . از موارد استفاده این تله ھا می توان به ظروف گرم کننده

صنایع غذایی، ژاکتھای بخار, اتوکلاوھا و استرلیزه کنندھا در تجھیزات بیمارستانی، خشک کنھا رادیاتورھای بخار، خطوط اصلی توزیع بخار، سپریتورھا و… اشاره نمود .

 

  • تله بخار ترموستاتیک از نوع Bimettalic

مدلھای این نوع تله ھا نیز با استفاده از تفاوت دما بین کندانس و بخار کار مینمایند. اساس کار با استفاده از دو فلز با ضریب انتقال حرارت متفاوت می باشد که از دو سر به ھم جوش داده شده اند. این تله ھا دارای خط واکنش دما ثابت ھستند که به منظور تطبیق آنھا با منحنی اشباع، از دو یا چند المان در یک تله استفاده میگردد. این کار باعث تقویت تله شدھو باعث خواھد شد تا نیروی حاصل برای باز و یا بسته شدن تراپ زیادتر گردد. ھنگام ورود کندانس سرد به تله، المانھای فوق در حالت عادی و صاف قرار دارند و شیر خروجی تراپ بازمیباشد،به محض رسیدن کندانس داغ یابخار،المانھای فوق به حالت منحنی درآمده که منجربه بسته شدن شیرخروجی تراپ می شود. قابلیت تخلیه ھوای خوب حین راه اندازی سیستم، مقاومت در برابر ضربه چکش و کندانس خورنده بخار با فشار بالا و … از مزایای این تله ھا می باشند ضمن این که می توانند در محدوده گسترده ای کار نمایند. این تله ھا بعنوان شیر یکطرفه نیز عمل کرده و orrifice از فشار بدون نیاز به تغییر در قطر در صورت برگشت کندانس بسته خواھند شد و نگھداری و تعمیرات بسیار آسان را نیز دار می باشند. به علت این که این تله ھا زیر دمای بخار اشباع کار میکنند باید حتما در انتھای یک پایه خنک کننده نصب شوند.

. این تله ھا در مواردی که احتیاج به برداشت سریع کندانس از سیستم مناسب نبوده و در برابر تغییرات بار و یا فشار سریع عمل نمیکنند . نسبت به ناخالصھا و مواد خارجی داخل بخاربسیار حساس بوده و قبل از آنھا حتی بایستی از صافی استفاده نمود. موارد استفاده این نوع تله می باشد

تله بخار توپی شناوری

–    تله بخار توپی شناوری : اجزا اصلی این تله ھا از یک توپ شناور ومکانیزم اھرم و شیر متصل تشکیل شده است. ھنگام ورود کندانس به تله ، توپ مذکور در آب غوطه ور شده به طرف بالا حرکت می کند و شیر اصلی خروجی تراپ را باز می نماید که اجازه خروج کندانس از تراپ را بدست می دھد. …

اجزا اصلی این تله ھا از یک توپ شناور ومکانیزم اھرم و شیر متصل تشکیل شده است. ھنگام ورود کندانس به تله ، توپ مذکور در آب غوطه ور شده به طرف بالا حرکت می کند و شیر اصلی خروجی تراپ را باز می نماید که اجازه خروج کندانس از تراپ را بدست می دھد. ھنگام ورود بخار، توپ مذکور به پایین افتاده و شیر خروجی را خواھد بست و مانع از عبور بخار می گردد. در صورت ورود ھوا به تراپ، شیرفرعی خودکاری از نوع ترموستاتیک باز شده و اجازه خروج ھوا از تراپ را می دھد. این نوع تله ھا برای استفاده در مناطقی که نرخ انتقال حرارت زیاد و در نتیجه جریان پیوسته ای از کندانس وجود دارد (نظیر، مبدلھای حرارتی، آبگرم کنھا، چیلرھا، یونیت ھیترھا، کویل حرارتی)مناسب می باشند. منحنی کارکرد تله ھای فوق، کاملًا منطبق با منحنی بخار اشباع بوده و بدون توجه به دمای کندانس، آن را تخلیه مینمایند. این تله ھا با توجه به شیر ترموستاتیک داخلی، قابلیت تخلیه ھوای بسیار عالی در ھنگام راھ اندازی دارند و نیز دارای می باشند که ھنگام گیر افتادن توده ای از بخار در پشت تله، به طور Steam lock Releasing سیستم دستی می توان بخار مذکور را تخلیه نمود. مقاومت عالی در برابر ضربه چکش و ظرفیت عبور کندانس زیاد به نسبت اندازه کوچکشان از دیگر مزایای این نوع تله ھا می باشند. . ھنگام انتخاب این تله ھا تخلیه Orrifice بایستی به اختلاف فشار دوسر تله توجه نمود. چرا که اجزاء داخلی و خصوصا اندازه Ball Float & Tremostatic کندانس با توجه به اختلاف فشار دو سر تله متفاوت خواھد بود! تله ھای ساخت کارخانه اسپیراکس سارکو قابلیت تخلیه کندانس تا میزان ۴۲,۰۰۰ کیلوگرم بر ساعت کندانس و قابلیت تحمل فشار تا ۳۲ بار را دارا میباشند !

تله بخار نوع ترمودینامیک

تله بخار -Steam Traps

تله بخار -Steam Traps

تله بخار نوع ترمودینامیک (Thermodynamic) این نوع از تله ھا با استفاده از خاصیت سرعت سیال کار می نمایند. ھنگام ورود سیال با دمای پایین، دیسک متحرکی که درخروجی تراپ ودرقسمت فوقانی قرارداد غوطه ور شده و اجازه خروج کندانس را بدست می دھد. با رسیدن بخار و یا کندانس دما بالا، به علت عبور سیال از یک گلوگاه و افزایش …

دیگهای بخار- تله های بخار -Steam Traps

این نوع از تله ھا با استفاده از خاصیت سرعت سیال کار می نمایند. ھنگام ورود سیال با دمای پایین، دیسک متحرکی که درخروجی تراپ ودرقسمت فوقانی قرارداد غوطه ور شده و اجازه خروج کندانس را بدست می دھد. با رسیدن بخار و یا کندانس دما بالا، به علت عبور سیال از یک گلوگاه و افزایش سرعت عبور، مقداری از کندانس به بخار تبدیل شده و پدیده فلاش روی می دھد که با توجه به  تفاوت سطح مقطع در قسمت بالا و پایین دیسک, نیروی رو به پایین به دیسک بیشتر شده و تراپ بسته می شود تا اینکه بخار مجددا کندانس شده و سیکل فوق از سر گرفته شود. تکرار سیکلھا به دمای بخار و شرایط محیط بستگی دارد. این نوع تراپھا بین ۲۰تا ۴۰ ثانیه بسته مانده و مجددا بازخواھند شد. در فشارھای خیلی بالا و یا در مناطق سرد، به منظور کاھش آھنگ باز و بسته شدن تله،بایستی تله ھا با عایق مناسب پوشیده شوند! این نوع تله ھا میتوانند بین حداقل و حداکثر ظرفیتشان بدون ھیچ تغییر و تنظیمی کار نمایند، کوچک، ساده، سبک و دارای تعمیرات آسان ھستند. قابلیت استفاده در مدار سوپر ھیت با فشارھای بسیار بالا را دارا بوده و در برابر ضربات چکش و یا ارتعاشات سیستم و نیز یخ زدگی مقاوم ھستند. صدای کلیک ھنگام کارتراپ که نشان دھنده باز و بسته شدن تراپ می باشد امکان کنترل وضعیت کاری آنرا به راحتی بدست میدھد. در ھنگام استفاده از این نوع تله باید دقت شود که اختلاف فشار بین دو سر تله کم نباشد چرا که سرعت بخار در زیر دیسک کم شده و کارکرد تله دچار اخلال خواھد شد. دیسک متحرک به عنوان شیر یکطرفه نیز عمل مینماید به نصب شیر یکطرفه نمی باشد. باید دقت نمود که انداز تراپ بزرگتر از حد مناسب نباشد چرا که تعداد سیکلھای باز و بسته شدن زیاد شده باعث فرسایش دیسک متحرک خواھد شد.از موارد استفاده این نوع تله ھا می توان به ظروف گرم کننده، گرم کننده ھای مخازن سوخت، خطوط ژاکتھای بخار، تجھیزات خشکشوئی، پرسھا، خطوط اصلی توزیع بخار در سایتھا، کلکتورھای فشار بالا و … اشاره نمود.

inverted-bucket-steam-traps_1

 تله های بخار سطلی :Inverted bucket steam traps

این تله ها جزو تله های مکانیکی با استحکام بالا هستند و در برابر ضربه چکش بسیار مقاوم می باشند. درصورت سفارش در داخل آنها از یک شیر یکطرفه برای کارایی بهتر استفاده می گردد و همچنین می توان برای بخار سوپرهیت از این نمونه استفاده کرد. دامنه انتخاب اوریفیس های این نوع تله بخار بسیار متنوع می باشد و لذا با توجه به اختلاف فشار ظرفیت های مختلف تامین می گردد. سایز تا “۲ و برای فشار تا ۶۲ بار، با جنس بدنه چدن، آلیاژهای فولاد و استنلس استیل تولید می گردد.

bimetallic-steam-traps_1

 ۶) تله های بخار بای متالیک :Bimetallic thermostatic steam traps

این نوع تله ها با استفاده از اختلاف دمای بین بخار و کندانس عمل می نمایند. این نوع تله بخارها قادرند کندانس تولید شده را درحالت مادون سرد تخلیه می نمایند. این تله ها در بین تله های ترموستاتیک، از استحکام بالایی برخوردار هستند و در برابر ضربه چکش و کندانس های خورنده مقاوم می باشند. سایز تا ۴ اینچ و برای فشار تا ۲۱۰ بار، با جنس بدنه آلیاژهای فولاد و استنلس استیل تولید می گردد.

spiratec-steam-trap-performance-monitor_1

  مانیتورهای تله های بخار  :Spiratec steam traps monitors

هر تله بخاری که معیوب شود می تواند باعث مشکل در سیستم بخار گردد. مانیتور های تله های بخار می توانند تمامی تله ها را تحت نظر بگیرند و عملکردشان را نمایش دهند و هنگامی که در عملکردشان مشکلی به وجود آید مانند نشتی بخار زنده و یا انسداد تله بخار، اپراتور را مطلع سازند. سنسورهای این دستگاه را می توان در خطوط بخار نصب و سیگنال مربوطه جهت تست تله بخار را از آن دریافت نمود. سایز محفظه سنسورها تا “۲ و برای فشار تا ۳۲ بار با جنس بدنه چدن، آلیاژهای فولاد یا استیل ضد زنگ تولید می گردد.

swivel-connectors-and-traps_1

ایستگاه فشرده تله بخار :Quickfit steam traps

در این مجموعه تجهیزات ایستگاه تله بخار با تکنولوژی روز دنیا در یک مجموعه تولید می شوند که می تواند زمان اجرای پروژه و هزینه های تعمیرات و نگهداری را به شدت کاهش دهد. در واقع یک ایستگاه تله بخار از اجزاء متعددی تشکیل یافته که در این ایستگاه فشرده به یک قطعه مختصر گردیده اند. رنج متعددی از تله های بخار مناسب این سیستم تولید می گردند.

 درپایان سایت نقطه کنترل تعدادی محدود از انواع تله بخاردر سایزهای مختلف که استوک موجود در انبار بوده وتست فشارگردیده را جهت فروش عرضه میدارد.لطفا جهت هماهنگی وسفارش با شماره 09122163802 تماس حاصل فرمایید.

منتظر شنیدن دیدگاه شما هستیم

ارسال دیدگاه

ایجاد حساب کاربری
نام و نام خانوادگی (ضروری)
شماره موبایل (ضروری)
تخصص
شهر
بازیابی رمز عبور
رفتن به نوار ابزار